Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zaś o godz. 18:00 nabożeństwo Eucharystyczne.

2. Dzisiaj można zyskać odpust „Porcjunkuli”. Jego tradycja związana jest z osobą św. Franciszka i sięga roku 1216. Każdy, kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz stan łaski uświęcającej i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego), zyskuje odpust zupełny. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
– w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w naszym kościele przy ul. Pijarskiej suma odpustowa o godz. 19:00. Z racji I czwartku miesiąca będziemy szczególnie pamiętać o powołanych, prosząc także o nowe powołania zakonne i kapłańskie wraz ze Wspólnotą Wieczernika Modlitwy;
– w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.  Z racji wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. w pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a  Msze św. będą o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00.
–   w sobotę przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

5.  W czwartek 6 sierpnia o godzinie 7:00 przed Katedrą ks. arcybiskup Marek Jędraszewski,  odprawi Msze świętą na rozpoczęcie 40 PIESZEJ PIELGRZYMKI KRAKOWSKIEJ na Jasna Górę. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa.

6.  Rozpoczęliśmy sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. W sierpniu miały miejsce ważne wydarzenia historyczne związane z walką o niepodległość, między innymi cud nad Wisłą i Powstanie Warszawskie. „Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę (…) Niech Bóg błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji. Kroczmy razem z Maryją drogą Chrystusowej wolności do pełnego zwycięstwa”.

7.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę i na konto Parafii. Dziękujemy również za ofiary przekazane w ramach Akcji św. Krzysztof na zakup misyjnych środków transportu. Zebraliśmy 2440 zł. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 
8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Alfred Żołnierz i + Aleksander Kozieł.
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…