Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mimo panującej kolejnej fali pandemii, nie rezygnujemy z duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane w naszym kościele dla dorosłych o godz. 6:00 rano, a dla dzieci o godz. 7:00.

2. Dzisiaj:

– o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych; o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych

– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o godz. 18:30 Nieszpory niedzielne

3. We wtorek, 30 listopada Święto św. Andrzeja Apostoła.

4. Od środy 1 grudnia będziemy kontynuować odmawianie różańca przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:00. W odpowiedzi na prośbę Metropolity Krakowskiego, od środy o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, będziemy modlić się codziennie w intencjach Synodu, naszej Archidiecezji i Ojczyzny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– Wspólnota Wieczernik modlitwy zaprasza w czwartek na Mszę św. wieczorną i na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich. W czwartek do godz. 20:00, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością Spowiedzi Świętej, zakończona nieszporami. Także w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą, na godzinną adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 23:00.

– W pierwszy piątek grudnia przed południem odwiedzimy chorych parafian. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych i wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii tych, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:30 i o godz. 19:15. Spowiedzi św. na pół godziny przed Mszami świętymi.

– w pierwszą sobotę grudnia o godz.: 18:00, po Mszy św. wieczornej, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i 15. minutowe rozważanie dla Maryjnego Hufca Różańcowego. adoracji Najświętszego Sakramentu do 21:00.

6. W sobotę – 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. Byłych i obecnych pracowników GEOFIZYKI Kraków, zapraszamy na Mszę Świętą w tym dniu o godz. 16:00.

7. Serdecznie zapraszamy na kiermasz organizowany przez pijarskie Wydawnictwo eSPe oraz prezentację Instytutu Wspierania Rozwoju, które odbędą się w przyszłą niedzielę w godz. 9-16 przed wejściem do kościoła. Kiermasz ozdób świątecznych, organizowany przez Centrum Calasanz, odbędzie się także w przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych.

8. W drugą niedzielę Adwentu, przypada także Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

9. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny znajdują się w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.

10. Od przyszłej niedzieli parafialny Zespół charytatywny, będzie rozprowadzał przed kościołem świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

11. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20:00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!

A + M + P + I

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżywać czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana.