Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

1. Dziś o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają dostąpić łaski Chrztu św. O godz. 17:00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca  i dla Maryjnego modlitewnego Hufca Różańcowego. O godz. 17:30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, zaś Gorzkie Żale o godzinie 18:00.
 
2. Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwana jest też Niedzielą "Ad Gentes".  Ofiary złożone dziś przed kościołem do puszek zostaną przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, finansowanie projektów misyjnych.
 
3. Chór parafialny rozpoczął przygotowania do Triduum Paschalnego i serdecznie zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy chcieliby dołączyć i uczcić Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa swoim śpiewem. Bardziej szczegółowych informacji udziela p. Organista, do którego można się zgłosić bezpośrednio po Mszy świętej dzisiaj, lub w każdy inny dzień tygodnia poza poniedziałkiem.
 
4. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie we wtorek o godzinie 16:30 w zakrystii.
 
5. Zapraszamy małżeństwa do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła. Spotkanie, na którym kilka par przybliży nam funkcjonowanie tej wspólnoty i podzieli się swoim doświadczeniem, odbędzie się w najbliższy wtorek, 2 marca, o godzinie 19:00 w kościele. Liczymy, że spotkanie zaowocuje zawiązaniem nowego, już piątego kręgu małżeńskiego w naszej parafii.
 
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– w czwartek, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, Wspólnota Wieczernik modlitwy zaprasza na Mszę św. wieczorną i na wspólną modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych. Po wspólnej modlitwie, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 z możliwością spowiedzi, zakończona Nieszporami z nasza wspólnotą zakonną.  Dodatkowo  w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23:00 do północy.
– w pierwszy piątek marca, przed południem odwiedzimy chorych parafian. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych i wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii tych, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:30 i o godz. 19:15. Spowiedzi św. na pół godziny przed Mszami świętymi.
– Droga krzyżowa będzie w I piątek: o godz. 8:45, 17:15 i po Mszy św. o 19:15.
– w pierwszą sobotę marca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo pierwszo-sobotnie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 zakończona Apelem Maryjnym.
 
7. W przyszłą niedzielę tj. 7 marca na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi o. Paweł Pawlikowski – dominikanin. Rekolekcje trwać będą do środy 10 marca. Plan jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji.
 
8. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… oraz za udział w drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 
9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Józef GUBERNAT, Janina PRAWDZIŃSKA, Marek LOREK, Maria SIEMIANOWSKA i Ryszard BILIŃSKI. Polećmy ich i naszych bliskich Bożemu miłosierdziu: „ Wieczne odpoczywanie..."