Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Mimo panującej pandemii nie rezygnujemy łatwo z duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie dla ogółu wiernych o godz. 6:00 rano, a dla dzieci o godz. 7:00.

2. Dzisiaj po Mszach św. będzie uroczyste poświecenie opłatków, które będą do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.

3. Dzisiaj: – o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych;
– o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami,
– o godz. 18:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i kolejna konferencja rekolekcyjna.

4. Jutro, 30 listopada, Święto św. Andrzeja Apostoła.

5. Od wtorku 1 grudnia będziemy kontynuować odmawianie różańca przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy na godz. 17:00. Od 17:30 będzie wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to modlitwa w ciszy; zakończenie litanią do św. Jana Pawła II. W tym czasie można będzie korzystać ze spowiedzi św.

6. W piątek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. Byłych pracowników GEOFIZYKI Kraków, zapraszamy na Mszę Świętą w tym dniu o godz. 16:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Wspólnota Wieczernik modlitwy zaprasza w czwartek na Mszę św. wieczorną i na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich. Także w czwartek do godz. 20:00, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością spowiedzi, zakończona nieszporami.
– W pierwszy piątek grudnia przed południem odwiedzimy chorych parafian. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych i wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii tych, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana. Dodatkowe Msze św. o godz. 16:30 i o 19:15. Spowiedzi św. na pół godziny przed Mszami świętymi.
– w pierwszą sobotę grudnia o godz.: 18:00 (Msza św. bez kazania), wystawienie NS z rozważaniem na kolejny dzień rekolekcji, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i piętnasto minutowe rozważanie dla Maryjnego Hufca Różańcowego.
 
8. Za ławkami, do 6 grudnia, jest ustawiony kosz na dary dla potrzebujących pomocy. Można przynosić: np. przybory szkolne, zabawki, słodycze lub żywność długoterminową. Uwaga: wszystkie rzeczy powinny być nowe. Nie przyjmujemy odzieży.
 
10. Za tydzień w niedzielę, przed kościołem Pijarski Klub Seniora będzie rozprowadzał kartki i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie.

11. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy 8 złotych, a dużej 15. Ofiary powyżej tych kwot zostaną przeznaczone na  pomoc świąteczną dla najuboższych z naszej parafii.

12. W drugą niedzielę Adwentu, przypada także Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Ewa HOLEWIŃSKA.

+ + +


Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżywać czas radosnego i modlitewnego oczekiwania