Kolonia na Hali Boraczej

     W dniach 22 lipca – 1 sierpnia trzydzieścioro dzieci z naszej parafii przebywało na wypoczynku w Żabnicy. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy znajdował się 865 m. n. p. m. właśnie na rozciągającej się tam Hali Boraczej. Z okien rozciągał się przepiękny widok na Halę Lipowską i Romankę. Na Halę Lipowską udało nam się wejść na własnych nogach, ponadto zdobyliśmy Prusów i Ochodzitą.

Kolonia

     Zapraszamy dzieci z klas od I do VI szkoły podstawowej na wyjazd kolonijny w Beskid Żywiecki w terminie 22 lipca - 1 sierpnia. Koszt: 1000 zł. Ilość miejsc ograniczona ze względu na obostrzenia - decyduje kolejność zgłoszeń. Karty do odbioru w zakrystii. Wyjazd ma charakter religijny.

Karol Wojtyła we wspomnieniach

      Z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II nasza Kuria przygotowuje serię filmów pt. "Karol Wojtyła we wspomnieniach". Wywiadów udzielają nasi współbracia. Pierwszym z nich jest o. Jan Taff.

     Zachęcamy do obejrzenia.

Po Bożym Ciele

     11 czerwca 2020 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, po Mszy Świętej o godz. 10.00 tradycyjną trasą ruszyła procesja ulicami naszej parafii. Liczny udział wiernych był  pięknym świadectwem wiary i miłości do naszego Zbawiciela.

     Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie uroczystości: budowniczym ołtarzy, zaangażowanym w liturgię, niosącym feretrony i baldachim, dzieciom, a także służbom porządkowym.

"Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice" - list. abpa M. Jędraszewskiego

Drodzy Bracia i Siostry,

pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się dnia 11 czerwca br. zgodnie z wielowiekową tradycją naszego Miasta.

Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego błogosławieństwo.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 11 czerwca

Msze św. w tym dniu: 7.00, 8.30, 10.00 (procesja), 13.00, 15.00 i 19.00.
Procesja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.

Prosimy, aby wszyscy uczestnicy procesji założyli maseczki.

Warto też zabrać ze sobą śpiewnik.

Adoracja i spowiedź

     Przypominamy, że czas Komunii Świętej wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli (7 czerwca).  Stąd zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

     Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej oraz w dni powszednie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00.

Sposób przyjmowania Komunii Świętej

     W ostatnich tygodniach, głównie z powodu pandemii koronawirusa, wierni coraz częściej przyjmują Komunię Świętą, która podawana jest na rękę. Wynika to z troski o zachowanie właściwej higieny, tak by uniknąć zakażenia. Nie możemy też zapominać o tym, by Ciało Pańskie przyjmować z najwyższym szacunkiem i czcią.

     W naszej parafii, jeżeli Mszę Świętą odprawia jeden kapłan, prosimy, by do Komunii Świętej najpierw podchodziły osoby pragnące przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, a dopiero po nich osoby przyjmujące Komunię Świętą do ust.

     Jeżeli dwóch kapłanów udziela Komunii Świętej, to po prawej stronie  (przy ambonie) udzielana jest Komunia Święta do ust, a po lewej stronie (przy ołtarzu) na rękę.

     Gdy Komunii Świętej udziela trzech kapłanów, to na środku kościoła udzielana jest Komunia Święta do ust, a po bokach (przy filarach) na dłoń.

     Przypominamy i gorąco prosimy, by osoby przyjmujące Ciało Pańskie na dłoń, spożywały Hostię na oczach kapłana.

    

Odwołanie dyspensy

     Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Maturzysto!

     Zbliżają się "gorące dni" - to już wiesz. To dla Ciebie z pewnością czas intensywnego wysiłku związanego z nauką, ale i także czas ważnych życiowych wyborów i decyzji. Chcemy Cię wspierać w tym trudnym i intensywnym okresie, dlatego zachęcamy byś zajrzał tutaj i skorzystał z naszej propozycji.