Rekolekcje - 6 - 10 marca

Sobota
18.00 - Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

Niedziela
6.00; 7.00; 8.30; 10.00; 13.00; 15.00 i 19.00 - Msza św. z nauką ogólną
11.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 - Gorzkie Żale


św. Paula Montal

     W piątek 26 lutego obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Pauli Montal - założycielki Zgromadzenia Sióstr Pijarek.

     Wszystkim Siostrom - w dniu ich Patronki - życzymy wszelkich łask Bożych.

Nabożeństwa Wielkopostne

Droga Krzyżowa:

  • piątki:  8:45, 16:30 (dla dzieci), 17:15 i 19:15.

Gorzkie Żale:

  • niedziele - godz. 18:00.

Środa Popielcowa

Msze Święte:

  • 6:00,
  • 7:00,
  • 8:00,
  • 9:00,
  • 16:30,
  • 18:oo,
  • 19:15.

     Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Prośba o odpisanie 1%

     Zwracamy się do wszystkich, którym bliska jest działalność naszego Centrum Calasanz, świetlicy, oraz innych form pracy z dziećmi, o przekazanie nam 1 % podatku.

     Dane potrzebne do wpisania w sprawozdaniu podatkowym znajdują się na ulotce na zdjęciu.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

Udziela się daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

Dziś upływa 150 lat, od kiedy Dekretem „Quemadmodum Deus” Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

Słowo Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

     Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie,

     w listopadzie ubiegłego roku z radością powiadomiłem społeczność Archidiecezji Krakowskiej, że Jego Świątobliwość Papież   Franciszek, w odpowiedzi na duszpasterskie wyzwania naszego Kościoła, ustanowił jego biskupem pomocniczym Księdza Roberta Chrząszcza, dotychczas posługującego na misjach w brazylijskim Rio de Janeiro, mianując go zarazem biskupem tytularnym Forconium.

Bierzmowanie - I etap

     Młodzież, która chce rozpocząć pierwszy etap przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele  w niedzielę 31 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 15.00.

     Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Godzina Święta w każdy czwartek

     Zachęceni frekwencją podczas ostatniej pierwszoczwartkowej adoracji o godz. 23.00 (7.01.2021) oraz wezwaniem Pana Jezusa, które wyrzekł do św. Marii Małgorzaty Alacoque:

A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze mną z twarzą pochyloną ku ziemi”,

zapraszamy w każdy czwartek na Godzinę Świętą, która będzie polegała na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00 do 24.00.

Godzina Święta

     Pan Jezus powiedział do św. Małgorzaty Marii Alacoque: „A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze mną jednej godziny”.

     W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca (7 stycznia) zapraszamy na Godzinę Świętą, która będzie polegała na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00 do 24.00.