Rekolekcje - aktualizacja z d. 25.11.2020 r.

     Cieszymy się z rekolekcji i w nich trwamy!

     Poniżej zamieszczam bieżące informacje, które rozsyłane są SMS-owo i udostępniane na grupie fb. Gdyby ktoś z uczestników nie otrzymywał wiadomości, to proszę o kontakt.

Aktualności:

  1. Druki „Aktów poświęcenia” są do odebrania w zakrystii.
  2. Do piątku (27.11) można zamówić obrazki „Miłujące Oblicze Boga”, które są dostępne w trzech rozmiarach: A3 – 20 zł, A4 – 15 zł, A5 – 12 zł. Można je obejrzeć w kościelnym oratorium.
  3. Także do piątku można jeszcze zamówić książkę z rekolekcjami.
  4. Obrazki i książki mogą zamówić osoby, które nie biorą udział w rekolekcjach.
  5. Wszelkich informacji udziela o. Grzegorz.

Patrocinium

     W piątek 27 listopada obchodzić będziemy PATROCINIUM, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza.

     Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na godz. 18:00, którą zakończymy błogosławieństwem relikwiami i modlitwą o potrzebne łaski dla dzieci.

Roraty dla dzieci

     Mimo panującej pandemii nie rezygnujemy łatwo z duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na roraty dla dzieci od poniedziałku do soboty o godzinie 7:00.

     Ze względów bezpieczeństwa prosimy zajmować miejsca w odpowiednich odległościach. Podczas kazań nie będziemy zapraszać dzieci na środek kościoła, ale będą one uwzględniały obecność najmłodszych.

29/33 dzień rekolekcji - „POŚWIĘCAM SIĘ CAŁKOWICIE TWOJEMU NIEPOKALANEMU SERCU”

Rozważanie jest dostępne w pięciu formach - wybierzcie tę, która Wam najbardziej odpowiada:

1. VIDEO: https://youtu.be/vAG0sINF7cA
2. TEKST PEŁNY: https://oddanie33.pl/dzien-29/tekst
3. TEKST SKRÓCONY (dla zabieganych): https://oddanie33.pl/dzien-29/tekst-skrocony
4. AUDIO PEŁNE: https://oddanie33.pl/dzien-29/mp3
5. AUDIO SKRÓCONE: https://oddanie33.pl/dzien-29/mp3-skrocone

Panie Jezu - błogosław wszystkim uczestnikom rekolekcji,
Maryjo - schowaj te rekolekcje oraz wszystkie uczestniczące w nich osoby pod swoim płaszczem,
Święty Józefie - ochraniaj i opiekuj się wszystkimi uczestnikami rekolekcji,
Święty Janie Pawle II - módl się za nami.

Rekolekcje

     Moi Drodzy, jutro (czwartek, 5 listopada) zaczniemy nasze rekolekcje. To ostatnia chwila żeby zaprosić znajomych do podjęcia tego wielkiego dzieła, które z pewnością przyczyni się do naszego zbawienia. Potrzebujemy Maryi - Matki, która pragnie nas wychowywać i chronić przed złem. Zwłaszcza w tym trudnym czasie potrzebujemy Jej opieki.
  Dla tych, którzy chcą się wspierać i wspólnie przeżywać rekolekcje, powstała grupa na Facebooku. Zapraszamy.

Różaniec do granic nieba

     W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych nasza parafia przyłączy się do akcji: RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA. Celem nabożeństw jest prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych – tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych;  oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju.

Program w naszym kościele:

  • 1.11 (niedziela) - Uroczystość Wszystkich Świętych – godz. 18.00,
  • 2 – 7.11 (poniedziałek – sobota) – godz. 21.00 (różaniec + specjalna modlitwa),
  • 8.11 (niedziela) – godz. 18.00 (różaniec + specjalna modlitwa).

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

     W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

     Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:

Rekolekcje - szczegóły

     W najbliższy czwartek (5 listopada) rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do oddania siebie Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Są one programem duchowej odnowy, szczególnym narzędziem pozwalającym uporządkować i pogłębić swoją wiarę, i wydaje się: darem niebios na twórcze przeżycie obecnego – tak trudnego dla nas wszystkich - czasu.

     Aby wziąć w nich udział - nie musisz wychodzić z domu!

     Codziennie:
•    Jeśli możesz, to przychodzisz do kościoła na godz. 18.30, gdzie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniem na dany dzień.
•    Jeśli nie możesz przyjść na adorację, to w dowolnym momencie dnia lub nocy przeznaczasz czas na modlitwę zgodnie z planem.

Parafialne rekolekcje - Oddanie33

     W dniach od 5 listopada do 7 grudnia 2020 r.  w naszej parafii odbędą się niezwykłe rekolekcje, które mają na celu przygotowanie do oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.
     M.in. ze względu na trwającą pandemię, można je będzie przeżywać zarówno w kościele, jak i w domu. Przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży, a nawet dzieci. O szczegółach opowie w niedzielę 25 października o. Grzegorz.
     Zachęcamy i do zapoznania się z treścią strony oddanie33.pl

List Arcybiskupa

Ukochani Archidiecezjanie!
         W większości parafii niedziela poprzedzająca uroczystość Wszystkich Świętych jest obchodzona jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nie znając dokładnie daty tego wydarzenia, pragniemy w ten sposób dziękować Panu Bogu za ten szczególny dzień w historii parafii, w którym jej świątynia została w sposób uroczysty poświęcona Jemu samemu – na Jego cześć i chwałę, a także dla dobra duchowego wszystkich aktualnie żyjących i przyszłych pokoleń parafian.