Adoracja i spowiedź

     Przypominamy, że czas Komunii Świętej wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli (7 czerwca).  Stąd zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

     Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej oraz w dni powszednie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00.

Sposób przyjmowania Komunii Świętej

     W ostatnich tygodniach, głównie z powodu pandemii koronawirusa, wierni coraz częściej przyjmują Komunię Świętą, która podawana jest na rękę. Wynika to z troski o zachowanie właściwej higieny, tak by uniknąć zakażenia. Nie możemy też zapominać o tym, by Ciało Pańskie przyjmować z najwyższym szacunkiem i czcią.

     W naszej parafii, jeżeli Mszę Świętą odprawia jeden kapłan, prosimy, by do Komunii Świętej najpierw podchodziły osoby pragnące przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, a dopiero po nich osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę.

     Jeżeli dwóch kapłanów udziela Komunii Świętej, to po prawej stronie  (przy ambonie) udzielana jest Komunia Święta do ust, a po lewej stronie (przy ołtarzu) na rękę.

     Gdy Komunii Świętej udziela trzech kapłanów, to na środku kościoła udzielana jest Komunia Święta do ust, a po bokach (przy filarach) na dłoń.

     Przypominamy i gorąco prosimy, by osoby przyjmujące Ciało Pańskie na dłoń, spożywały Hostię na oczach kapłana.

    

Odwołanie dyspensy

     Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Maturzysto!

     Zbliżają się "gorące dni" - to już wiesz. To dla Ciebie z pewnością czas intensywnego wysiłku związanego z nauką, ale i także czas ważnych życiowych wyborów i decyzji. Chcemy Cię wspierać w tym trudnym i intensywnym okresie, dlatego zachęcamy byś zajrzał tutaj i skorzystał z naszej propozycji.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

     W Wigilię Zesłania Ducha Świętego 30 maja br. po Mszy Świętej o godz.18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „ Ja Jestem” zaprasza na czuwanie modlitewne, adorację i uwielbienie.

     Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to bardzo ważny dla Kościoła (i Odnowy) moment. Jest to okazja, by prosić o nowe zesłanie Ducha Świętego w naszym życiu.

Krąg Biblijny

     W czasie pandemii, ze względu na niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem, zostały wstrzymane spotkania grup parafialnych i duszpasterskich, ale nie wszystkich.

     Członkowie Kręgu Biblijnego z parafii na Rakowicach postanowili kontynuować spotkania online. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Co więcej, do grupy dołączyły także osoby z naszych parafii z Bolszewa i Wieczystej w Krakowie. Wspólnymi siłami, mocą Ducha Świętego zgłębiamy Apokalipsę św. Jana Apostoła.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

      Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, od poniedziałku do soboty włącznie, w godzinach od 15.00 do 18.00. W tym czasie można także skorzystać z sakramentu pokuty.

Uroczystość Królowej Polski

     W sobotę, 2 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Głównej Patronki naszej Ojczyzny.

      Msze Święte w tym dniu o godz. 6:00, 7:00, 8:00 i 18:00.

Nabożeństwa majowe

     Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą się odbywać codziennie w kościele o 18.30, a dodatkowo (dla dzieci) od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej w przykościelnym ogrodzie. Proszę pamiętać o zachowaniu właściwej odległości między sobą oraz zabrać tekst litanii.

Informacje

     Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, od poniedziałku do soboty włącznie, w godzinach od 15.00 do 18.00. W tym czasie dyżuruje także spowiednik - zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

     Zgodnie z nowymi wytycznymi władz, w naszym kościele może przebywać jednocześnie 55 osób. Prosimy, aby zajmować miejsca zachowując między sobą właściwą odległość.    
        Przypominamy o obowiązku używania przez wiernych masek-chustek-szalików zakrywających nos i usta w kościele.