XII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020 r.

1. Dziś: o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych; o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

2. Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych: dziś o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a w poniedziałek i wtorek także o godz. 18:30.

3. Z kalendarza liturgicznego: 

– w poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

– w piątek święto świętego Tomasza Apostoła;

– w sobotę święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej;

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: – w czwartek wraz ze Wspólnotą Wieczernika Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. 

– w piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni. W czasie wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. z racji pierwszego piątku miesiąca. Okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a Msze św. będą o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00.

– w sobotę, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z Maryjnym Hufcem Różańcowym, zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych (LIPIEC I SIERPIEŃ) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godz. 15:00, a w dni powszednie o godz. 6:00. Od poniedziałku do soboty Mszę św. będą o godzinie: 7:00; 8:00 i 18:00.

4. Zapraszamy w dni powszednie na różaniec o godz. 17:00 i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z adoracja Najświętszego Sakramentu przed Mszy św. wieczorną od godz. 17:30. Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty na pół godziny przed wieczorną Mszą św. a także przed każdą Mszy św. w niedzielę i dni powszednie.

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. Na półkach z prasą katolicką jest nowy numer gazetki parafialnej zawierający głównie zapis sytuacji i refleksje przeżywania pandemii w naszej wspólnocie parafialnej. Jest też do nabycia Żywe Słowo na miesiące wakacyjne - lipiec i sierpień. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki dla poszkodowanych powodzian.

8. Modlitwą otoczmy również naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza zmarłych w ostatnim czasie parafian: ś.p. Genowefę JAWORSKĄ i Jolantę GABRYEL. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen. 

A + M + P + I