XII Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020 r.

1. Dziś w naszym kościele:

– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami

– o godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Suma odpustowa w sąsiedniej parafii o godz. 18:30.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży  i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia  w nadchodzących dniach. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży wszystkich szkół odbędzie się w najbliższy piątek 26 czerwca o godz. 18.00.

6. W sobotę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy

7. Zapraszamy dzieci z klas od 1 do 6 szkoły podstawowej na wyjazd kolonijny w Beskid Żywiecki w terminie 22 lipca - 1 sierpnia. Koszt: 1000zł. Ilość miejsc ograniczona ze względu na obostrzenia - decyduje kolejność zgłoszeń. Karty do odbioru w zakrystii. Wyjazd ma charakter religijny.

8. Fundacja Oświatowa im. Ks. Stanisława Konarskiego zaprasza dzieci z klas od I do V na półkolonie w dwa pierwsze i dwa ostatnie tygodnie wakacji. Więcej informacji na plakacie w gablotkach.

9. Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 100 i 102 prowadzi zapisy na półkolonię letnią "Barwne Lato", które odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 24 lipca, oraz na zajęcia organizowane w przyszłym roku szkolnym. Więcej informacji można znaleźć na plakatach zawieszonych przed kościołem oraz na stronie internetowej.www.mdkna102.krakow.pl.

10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. W środę, swoje imieniny obchodził będzie  o. Jan Taff. Polecamy go Waszej modlitwie. 

11. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. 

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: 

+ Władysław MAŁKOWSKI

+ Krystyna MICHALSKA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…