Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

1. Informujemy, że od wczoraj nie ma ograniczeń, co do ilości osób uczestniczących w liturgii, w związku z tym nasz arcypasterz wydał „Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych". Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Natomiast nadal istnieje obowiązek zakładania maseczek i zachowania bezpiecznego odstępu w kościele.

2. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

3. Dziś w naszym kościele:
– o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:30 zakończenie nabożeństw majowych.

4. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.

W dni powszednie spowiadamy także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00.
 

5. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywać po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30.

6. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:
– w czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będziemy modlić się - razem z Wieczernikiem Modlitwy - szczególnie za kapłanów oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
– w piątek dodatkowe Msze święte: o godz. 16:30 i o godz. 19:15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Przed południem z posługą sakramentalną pragniemy odwiedzić chorych, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.
– w sobotę, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z Maryjnym Hufcem Różańcowym, zakończone Apelem Jasnogórskim.
 
8.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej znajdującej się na półkach za ławkami.
 
A + M + P + I
 
Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu