Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od jutra rozpoczynamy modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy szczególnie na Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem majowym.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o 18:30 nabożeństwo majowe. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej, w ostatnim już tygodniu miesiąca maja, spotykamy się w ciągu tygodnia o godz. 18:30, po wieczornej Eucharystii, a dodatkowo (szczególnie dla rodzin z dziećmi) od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie przykościelnym.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
– w najbliższy czwartek, jak każdego 28 dnia miesiąca, w naszym kościele modlimy się za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla w intencji rodzin i narzeczonych. Przed Mszą świętą wieczorną zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową.
– w piątek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja br. po Mszy Świętej o godz.18:00 i nabożeństwie majowym, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „ Ja Jestem” zaprasza na czuwanie modlitewne, adorację i uwielbienie.

6. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, kończy się w uroczystość Trójcy Świętej, czyli w tym roku 7 czerwca. Zapraszamy do skorzystania z Bożego Miłosierdzia. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. W dni powszednie w naszym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej znajdującej się na półkach za ławkami.

8. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zbieranie ofiar na tacę w czasie Eucharystii. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary na potrzeby materialne całej wspólnoty parafialnej, składane do skarbony a także za ofiary wpłacane na konto parafialne. Wszystkich ofiarodawców, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o parafię, polecamy Bogu w modlitwach.

9. Od zeszłej niedzieli w naszym kościele może modlić się jednocześnie 55. osób z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej. Gdyby się okazało, że w kościele podczas Mszy św. czy nabożeństw, będzie nas zbyt wielu, można pozostać na zewnątrz (teren przykościelny jest nagłośniony) i przystąpić do Komunii św. sakramentalnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Bronisława JELEŃCZYK, + Janina URBAŃSKA, i + Mieczysława MIGAS.
Polećmy Je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…


A + M + P + I
Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim Matkom najlepsze życzenia z okazji przypadającego we wtorek święta .