V Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020 r.

1. Dzisiaj o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o 18:30 nabożeństwo majowe. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej spotykamy się w ciągu tygodnia o godz. 18:30, po wieczornej Eucharystii, a dodatkowo (szczególnie dla dzieci) od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie przykościelnym.

2. Dziś o godz. 10:30 w katedrze na Wawelu odbędzie się uroczysta Msza św. ku czci św. Stanisława pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Eucharystia będzie transmitowana przez Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

3. Codziennie w naszym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi.  Spowiadamy także podczas każdej Mszy św. Od przeszło dwóch tygodni w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 36. osób. Gdyby się okazało, że będzie nas zbyt dużo, można pozostać na zewnątrz (teren przykościelny jest nagłośniony) i przystąpić do Komunii św. sakramentalnej.

4. Z kalendarza liturgicznego:
–  w środę przypada wspomnienie NMP z Fatimy; serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00.
–  w czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła;
– w sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W przyszłą niedzielę tj. 17 maja br. na Mszach Świętych o godzinie 11:30 i 16:00 siedmioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię Świętą. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ze względu na obostrzenia o wybór innych godzin Mszy Świętej.

6.  Prasa katolickiej znajduje się na półkach za ławkami.

7. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, nie jest zbierana składka w czasie Eucharystii. Za ofiary składane do skarbony a także za ofiary wpłacane na konto parafialne – Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Iwona ZAPART, + Urszula ERENBERG, i + Mirosława GARBACKA, Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…    
                    
A + M + P + I