III Niedziela Wielkanocna - 26 kwietnia 2020 r.

1. Od 20 kwietnia czyli od poniedziałku w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 36. osób. Można także zostać przed kościołem, gdyby było ponad 36 uczestników Mszy św., wtedy kapłan przyjdzie z Komunią Św. na zewnątrz. Przypominamy o obowiązku używania przez wiernych masek-chustek-szalików zakrywających nos i usta w kościele. Prosimy, aby zajmować miejsca zachowując między sobą właściwą odległość.    Dodatkowo możliwość przyjęcia Komunii św. sakramentalnej: w niedzielę przed i po każdej skończonej Eucharystii, i w dni powszednie w godzinach od 15:00 do 18:00., gdy dyżurujemy w kościele, służąc sakramentem pokuty. Spowiadamy także na początku każdej Mszy św.        

2. Dziś rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36).

3. W środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisław, biskupa i męczennika.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

– w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30 i 19:15; w tym dniu odwiedziny chorych, którzy o to poproszą, – od godz. 9:00. 

– w sobotę wieczorem, nie będzie wspólnotowego nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Możemy je odprawić w naszych domach. Folderki z rozważaniami tajemnic różańcowych i tekstem rozmyślania, znajdują się na półce  z gazetami. Można je zabrać do domu. 

5. W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. Także w najbliższą sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną na ten dzień z niedzieli. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 6:00, 7:00, 8:00 i 18:00.

7. W tym tygodniu rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe będą się odbywać w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 18:30.

8. Comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca nie może się jeszcze odbyć. Prosimy, aby każdy odmawiał kolejną tajemnicę, modląc się o ustanie pandemii korona wirusa.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary indywidualnie na konto parafialne, czy do metalowej skarbony pod chórem.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Janina DĄBEK, + Franciszek SKUTNIK i + Rozalia NOWAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…


Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia, zapewniając o naszej modlitwie i prosząc o nią
 
 
A + M + P + I