II Niedziela Wielkanocna - 19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po Mszy św. będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę zmiłowania nad światem i oddalenia pandemii koronawirusa. Jeszcze tej niedzieli obowiązuje obowiązuje obostrzenia co do ilości osób, mogących wziąć udział w liturgii. W czasie Mszy św. w kościele może przebywać jedynie 5 osób, w pierwszej kolejności tych, którzy mają zamówioną intencję Mszy świętej. Wszystkich pragnących przyjąć Komunię świętą sakramentalną zapraszamy dziś bezpośrednio przed każdą Eucharystią, w tygodniu w godzinach, gdy dyżurujemy w kościele, służąc sakramentem pokuty. Spowiadamy od 15:00 do 18:00. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek przez uczestników nabożeństw. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 wypominki za zmarłych a o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– w sobotę święto św. Marka, ewangelisty – dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

4. W związku z najnowszymi przepisami państwowymi  pragniemy poinformować, że od poniedziałku w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć większa liczba wiernych /uwzględniając powierzchnię kościoła będzie to 30 osób/. Natomiast uczestników nabożeństw prosimy o zajmowanie miejsc w całej przestrzeni kościoła.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. proboszcz a w piątek były proboszcz o. Jerzy Dziura i o. Grzegorz Misiura, rektor pijarskiego seminarium.

7. W bieżącym miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Barbara KAPERA
+ Marta CICHY
+ Krystyna LATAŁA
+ Włodzimierz CEWICKI
+ Janina WAŚCIŃSKA
+ Józef MAREK
+ Zbigniew MIODEK
+ Marian RECH


Dobry Jezu a nasz Panie….            A + M + P + I