Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 12 kwietnia 2020 r.

  1. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Oto jesteśmy świadkami, jak kolejno spotyka się ze swoimi uczniami. Szuka ich w ich zamknięciu, by ich umocnić, zabrać lęk, rozradować. Chrystus wchodzi dziś do naszych domów, by przynieść prawdziwy pokój i niczym niezmąconą radość, wnieść światło i nadzieję. Uwierzmy i nabierzmy Ducha!

2. Dziś, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. : 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 15:00 i o 19:00. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Przypominamy, że we Mszy świętej może uczestniczyć /do 5 osób/ zwłaszcza z rodziny zamawiającej intencję mszalną.

 3.  W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Uroczystość przyjęcia przez młodzież sakramentu bierzmowania zaplanowana na dzień 27 kwietnia zostaje odwołana. Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z kl. IV Szkoły Społecznej nr 7 w niedzielę 26 kwietnia zostaje odwołana.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy w Kościele 76. Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 18.30, a w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej wieczornej.
 
Wszystkim Parafianom, Gościom, modlącym się w naszym kościele
życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana