Niedziela Palmowy czyli Męki Pańskiej - 5 kwietnia 2020 r.

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 
2. Do Wielkiej Środy Msze święte o g. 6:00, 7:00, 8:00 i 18:00. Do tego dnia w Mszy świętej może uczestniczyć /do 5 osób/ zwłaszcza z rodziny zamawiającej intencję mszalną. Od Wielkiego Czwartku do Liturgii Wielkiej Soboty (Wigilii Paschalnej), nie będzie możliwości uczestniczenia w nabożeństwach dla wiernych. Taka możliwość udziału do /50 osób/ jeżeli nie zmienią się przepisy państwowe, będzie dopiero w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Ze smutkiem przypominamy, że według wskazań Konferencji Episkopatu Polski tegoroczne ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE jaśniejące jako szczyt całego roku liturgicznego odbędzie się w naszej parafii bez udziału wiernych, ze względu na potrzebę udziału i pomoc liturgiczną zwiększonej /do 5 osób/ asysty.


W Wielki Czwartek jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18:00. Po Eucharystii adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem w Ciemnicy do godz. 22:00.


W Wielki Piątek: Jutrznia o godz. 7:00; Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim przez cała noc. Szczegółowy plan według poszczególnych ulic zamieszczony jest przed wejściem do kościoła. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Zachęcamy wszystkich do zachowania postu także w Wielką Sobotę.


W Wielką Sobotę przez cały dzień będzie trwała adoracja Pana Jezusa w grobie. Jutrznia o godz. 7:00. W tym roku w nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Prosimy, aby obrzęd ten zastąpić modlitwą i błogosławieństwem stołu w rodzinach w poranek wielkanocny. Tekst będzie dostępny w prasie katolickiej i na naszej stronie internetowej.


Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.


Podajemy czas trwania tych liturgii, abyście mogli duchowo i w osobistej modlitwie łączyć się z nami.


Zachęcamy do korzystania z TRANSMISJI tych Liturgii w środkach społecznego przekazu i włączenia się w nie wraz ze WSZYSTKIMI DOMOWNIKAMI. Oraz do wzbudzenia w sobie żalu doskonałego i do przyjmowania duchowej Komunii Świętej.


W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej. W poranek wielkanocny, o godz. 6.00, Ksiądz Proboszcz wyjdzie z Najświętszym Sakramentem przed kościół i pobłogosławi całą naszą Parafię. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę. O godz. : 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 15:00 i o 19:00.
 
4. Odwiedziny chorych w sytuacji zagrożenia życia, prosimy zgłaszać telefonicznie.
 
5. Spowiadamy na początku każdej eucharystii. Dodatkowo, od poniedziałku do środy spowiadamy pomiędzy godziną: 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00, w tym czasie jest także możliwość przyjęcia Komunia św. – co pół godziny. W Wielki Czwartek, Piątek i w Wielką Sobotę spowiadamy w godzinach 7:30–12:00, 15:00–17:00. Bez możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, a także osoby, które powróciły z zagranicy, a nie odbyły jeszcze kwarantanny wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów. Przypominamy, że okres, w którym możemy przyjąć Komunię wielkanocną, czyniąc zadość przykazaniu kościelnemu trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku do 7 czerwca). Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych w kościele do 5 uczestników. Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych.
 
6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.
 
7. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Pod chórem można nabywać baranki i paschaliki, przygotowane przez Caritas Polska, i zaopatrzyć się w prasę katolicką.