23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023 r.


1. Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Wychowania. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy są wychowywani i o tych, którzy wychowują. Dzisiaj o godz. 18:00 wypominki, po nich nieszpory.
2. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00, a o godz. 18:00 - Suma odpustowa z procesją eucharystyczną. To dzień imienin naszej Matki i Patronki, dlatego tym bardziej zapraszam
do licznego udziału. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, służbę liturgiczną, osoby do feretronów i sztandarów, panów do baldachimu i Was wszystkich. Dziś i jutro po każdej Mszy św. – w ramach przygotowania do odpustu – będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Imienia Maryi, powierzając Jej siebie samych, nasze sprawy, nasze rodziny, parafię i całą Ojczyznę.
3. Również we wtorek w pijarskim nowicjacie w Bolszewie swoje pierwsze śluby zakonne złoży – pochodzący z parafii na Wieczystej – Jarosław Kuczaj. Po rocznym przednowicjacie i rocznym nowicjacie dołączy teraz do grona naszych kleryków. A w poniedziałek 18 września swoją formację w przednowicjacie rozpocznie Piotr z Warszawy. Jarka, Piotra i sprawę powołań do naszej Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów polecam Waszej życzliwości i modlitwie.
4. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma - biskupa i doktora Kościoła. Jest to 13 dzień miesiąca, dlatego po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami.
– w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i jednocześnie uroczystości odpustowe
w Sanktuarium w Mogile. Nasza parafia jest zaproszona do Mogiły na wtorek 19 września br.
– w piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. wieczorną w intencji członków Apostolstwa. Po Mszy św. różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 z możliwością spowiedzi, a po adoracji nieszpory. Godzina Święta, czyli cicha adoracja Pana Jezusa od 23:00 do północy.
– w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa.
W naszej parafii w sobotę świętować będziemy piątą rocznicę konsekracji naszego kościoła.
5. Kilka innych zaproszeń:
- chłopców zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza – więcej informacji i zapisy u o. Bartka. Zapraszamy także osoby, które chciałyby śpiewać w naszej scholce parafialnej – spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 17 września o godz. 10.30.
- uczniów klas 7 SP zapraszamy do zapisywania się na pierwszy etap przygotowania do bierzmowania – więcej informacji na stronie parafii lub w zakrystii.
- z okazji dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Markowej (ich rodzinnej miejscowości) i do Kalwarii Pacławskiej – więcej info. u o. Bartka.
- o. Edward Kryściak – wikariusz naszej parafii i rejonowy moderator Domowego Kościoła – zaprasza członków Domowego Kościoł małżeństwa, które chciałyby rozpocząć swoją formację w tej wspólnocie na Mszę św. za tydzień w niedzielę o godz. 10.00. Po Eucharystii spotkanie.
- jak zawsze zapraszamy również do czytania prasy katolickiej.
Wszystkim za wszelkie dobro bardzo dziękuję. Życzę Wam, Kochani, dobrej, spokojnej niedzieli
i błogosławionego tygodnia. Niech Pan Jezus prowadzi!!!

                                                                                                                     o. Piotr Paweł Recki SchP
                                                                                                                       P R O B O S Z C Z