OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21 maja 2023

1. W naszej świątyni, dzisiaj o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:30 nabożeństwo majowe. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej spotykamy się w ciągu tygodnia o godz. 17:30 przed wieczorną Eucharystią.

2. Od jutra rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią, w czasie nabożeństwa majowego.

3. W poniedziałek (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

4. W środę (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 17:30 a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych zanoszonych przez wstawiennictwo Maryi. W tym dniu przypada 50. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

5. W czwartek, po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 z możliwością spowiedzi, zakończona Nieszporami z nasza wspólnotą zakonną. Dodatkowo w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy - Godzina Święta od godz. 23:00 do północy.

6. W piątek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W Dniu Matki pamiętajmy o nich w modlitwie wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

7. W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.

8. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę 27 maja od godz. 20:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, serdecznie zaprasza na modlitewne czuwanie, adorację, uwielbienie i Eucharystię.

9. W środę 24 maja 2023r, o godz. 19:30 w Multikinie odbędzie się pokaz filmu o młodym, błogosławionym Włochu, Carlo Acutisie. "Niebo nie może czekać". Na hasło: "Dobry Pasterz" bilety w cenie 13 zł.

10. Nasz współbrat o. Tomasz Świtała wczoraj, w Poznaniu, otrzymał święcenia prezbiteratu. Prymicyjną Mszę św. w naszej parafii będzie celebrował w przyszłą niedzielę tj. 28 maja br. o godz. 11:30. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Wichrowska (lat 79), + Stanisław Szostak (lat 90), + Małgorzata Peruga (lat 66) i + Dorota Warchał (lat 65). Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

A + M + P + I

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i wstawiennictwa patronów.