OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. głosi o. Marek Augustyn – franciszkanin konwentualny, którego serdecznie witamy w naszej Parafii. Rekolekcje trwać będą do środy 22 marca. Msza święta z nauką rekolekcyjną dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz.: 8:00, 18:00 i 20:00. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji i o wzajemne zachęcanie innych do udziału.

2. Dzisiaj o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o. Rekolekcjonisty – o godz. 18:00.

3. W poniedziałek (20.03) – liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszego o. Kowalskiego, któremu składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, polecając go pamięci modlitewnej Parafian.

4. Tradycyjnie we wtorek i w środę będą zbierane na Mszach św. ofiary na tacę dla o. Rekolekcjonisty za trud głoszonych nauk rekolekcyjnych. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. z możliwością spowiedzi, zakończona Nieszporami z nasza wspólnotą zakonną. Dodatkowo w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – Godzina Święta od godz. 23:00 do północy.

6. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki: o godz. 8:45, po południu o godz. 17:15 i 19:30.

7. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w sobotę na wieczorną Mszę świętą.

8. Centrum Kultury Calasanz organizuje dla dzieci i młodzieży konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną oraz wielkopostny wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Więcej informacji znajduje się na internetowej stronie parafii.

9. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony min: na formacyjny wyjazd dla LSO. Pijarski Klub Seniora w niedzielę 26 marca 2023 r. zorganizuje Kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób świątecznych. Także w przyszłą niedziele przed kościołem, będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na zakup lekarstw i żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za tydzień, przy wyjściu z kościoła, będzie można nabywać Caritasowe Baranki Wielkanocne i paschaliki. Ofiara 10 zł. będzie przekazana do Caritas na pomoc potrzebującym.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Janusz Jedynak (lat 88), + Maria Polańska (lat 90), + Barbara Mrugacz (lat 89), + Stanisława Malkowska (lat 81) i + Józef Bulka (lat 78). Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie… A + M + P + I