OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2022r.

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiaj o godz. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj różaniec z wypominkami, o godz. 18:00. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17:30 różaniec za zmarłych poleconych w naszym kościele w wypominkach.

3. Zapraszamy na koncert z okazji dnia patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii. Dziś, po Mszy św. ok. godz. 16:00. Organiści: Dawid Rzepka i nasz Krzysztof Dobosz wraz ze scholą Gregoriańską św. Jana Pawła II wykonają muzykę włoskich i francuskich kompozytorów.

4. Jutro, w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Panu Krzysztofowi Organiście i Chórowi oraz Scholce dziecięcej na czele z Panią Katarzyną, dziękując za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszym kościele.

5. W środę 23 listopada 2022 r. po Mszy Św. o godz. 18:00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, w trakcie której, będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

6. Nasza parafia organizuje wyjście do Multikina na najnowszy film o Prymasie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Seans odbędzie się, w środę 23 XI o godz. 19:30. Promocyjna cena biletów 14 zł na hasło DOBRY PASTERZ. Zapisy w zakrystii.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja NS do godz. 20:00 z możliwością spowiedzi św. O godz. 23:00 Godzina Święta.

8. W tym tygodniu zapraszamy dzieci, do Centrum Kultury Calasanz na: zajęcia, na których będzie można min: wykonać lampion na Roraty oraz na Patrocinium, czyli święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, który odbędzie się 26 listopada. Natomiast 27 listopada, po Mszy świętej o godz. 11:30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, na poczęstunek w ramach święta Patrocinium. Informacje na parafialnej stronie internetowej.

9. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele codziennie o godz. 6:00 rano. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 7:00.

11. W cztery niedziele adwentu o godz. 18.00 w krypcie naszego kościoła przy ul. Pijarskiej 2 zostaną wygłoszone katechezy o Trójcy Świętej pod hasłem: Prawdziwa ekonomia i teologia. Informacje na plakacie w wejściu i na stronie internetowe: pijarska.pijarzy.pl.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ś†p. Janina SZUBRYT l.76, ś†p. Iwona KLAKLA l. 54 i ś†p. Włodzimierz CHODÓR l. 75. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych. Wieczne odpoczywanie…

A + M + P + I