OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A – 13 XI 2022 r.

1. Dziś przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ukraina – uleczyć tęsknotę” oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji dzisiaj przed kościołem, Zespół Charytatywny zbiera ofiary, na rzecz potrzebujących. Solidaryzując się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarami składanymi do metalowej skarbony w tym tygodniu, możemy nieść pomoc chrześcijanom w Ukrainie.

2. We wtorek – 15 listopada, zapraszamy na Mszę Świętą konwentualną ku czci św. Józefa Kalasancjusza o godz. 18:00. Zostanie ona odprawiona także w intencji członków Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci a po Mszy św. będzie odmawiany Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

— w środę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w sąsiedniej pijarskiej Parafii na Wieczystej, suma odpustowa o godz. 18:00;

— w czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

— w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

— w sobotę wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;

— w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

4. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich. Dzisiaj różaniec z wypominkami, o godz. 18:00. O 18:30 Nieszpory niedzielne. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17:30 różaniec za zmarłych poleconych w naszym kościele w wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

5. Jak informowaliśmy, w dniach 19 – 20 listopada w naszym domu zakonnym przy ul. Pijarskiej w Krakowie odbędzie się Weekend Medytacyjny dla osób w wieku 18 – 35 lat, które chcą pogłębić osobistą modlitwę. Informacje na plakacie i na stronie pijarska.pijarzy.pl.

6. W kinach można oglądać najnowszy film o Prymasie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Nasza parafia organizuje wyjście do Multikina na ten film. Seans odbędzie się, za tydzień w środę 23 XI o godz. 19.30. Promocyjna cena biletów 14 zł na hasło DOBRY PASTERZ. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy na koncert Muzyki Sakralnej. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15:00. jako jedno z wydarzeń XVII Dni Muzyki Kościelnej w naszej Archidiecezji. Organiści: Dawid Rzepka i nasz Krzysztof Dobosz wraz ze scholą Gregoriańską św. Jana Pawła II wykonają muzykę włoskich i francuskich kompozytorów.

A + M + P + I