Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021 r.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom – współbraciom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu Krzysztofowi wraz z chórem za oprawę muzyczną. Jak również liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem o. Rafałem. Dziękuję Pani Renacie, o. Edwardowi i klerykom naszego Seminarium za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pani Annie i bratu Pawłowi i Marianowi za troskę o kościół.
Dziękuję naszym dobrodziejom za ofiary przelewane na konto Parafii i wrzucane do skarbony. Dziękuję za słowa życzliwości i wsparcia oraz za przekazane życzenia. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi! Ze swojej strony zapewniamy o codziennej modlitwie za Was.

2. Dziś, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, godz. 6:00 – Procesja Rezurekcyjna (bez asysty procesyjnej) i Msza św, następna Msza św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 15:00, 17:30 i o 19:00.
Inne Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt są wg porządku niedzielnego. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dodatkowa Msza Św. o – 17:30.

3. Przypominamy, że w Mszy świętej może uczestniczyć 26 osób jednocześnie. Pozostałych wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz. Podczas sprawowania liturgii przestrzeń wokół kościoła zostanie nagłośniona, a kapłani wyjdą z komunią świętą do drzwi kościoła.

4.  Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Bóg Zapłać.

5 W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 18:30, a w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej wieczornej.


A + M + P + I
 
Wszystkim Parafianom, Gościom, modlącym się w naszym kościele życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.