I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

1. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Czas, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Dzisiaj o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach. W naszej świątyni Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki: o godz. 8:45, 16.30, 17:15 i 19.15, zaś Gorzkie Żale (w niedziele) o godz. 18:00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj przed kościołem, są zbierane do puszek ofiary przeznaczone na zakup lekarstw i żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do metalowej puszki z napisem „Jałmużna postna”.

4. Seniorów zapraszamy na Mszę św. z adoracją Najśw. Sakramentu i błogosławieństwem oraz modlitwą o godne przeżycie Wielkiego Postu we wtorek bieżącego tygodnia o godz. 10.00.

5. Zapraszamy też na modlitwę uwielbienia i adorację Najśw. Sakramentu z wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym w środę po Mszy św. która jest o godz. 18.00. Przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu jest po Mszy świętej o godz. 18.00 – do 20.00 i od 23.00 do północy.

7. W przyszłą niedzielę – drugą Wielkiego Postu, przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają dostąpić łaski Chrztu św. O godz. 17:00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca  i dla Maryjnego modlitewnego Hufca Różańcowego.

A + M + P + I


Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu oraz w wiernej realizacji podejmowanych postanowień i zobowiązań.