Godzina Święta

Godzina Święta

     Pan Jezus powiedział do św. Małgorzaty Marii Alacoque: „A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze mną jednej godziny”.

     W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca (7 stycznia) zapraszamy na Godzinę Świętą, która będzie polegała na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00 do 24.00.


     Chętnych, którzy chcą towarzyszyć cierpiącemu Zbawicielowi, zachęcamy do zapisania się na specjalnej liście dostępnej w zakrystii (chodzi o to, aby podczas adoracji w kościele były minimum 2 osoby).

         Więcej informacji na temat nabożeństwa Godziny Świętej można znaleźć tutaj i tutaj.

     Odpowiedzialny: o. Grzegorz Osika