Święto Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020 r.

1.    Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dzisiaj w naszym kościele:
- po Mszy św. ok. godz. 16:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla członków Straży Honorowej NSPJ i Róż Żywego Różańca,
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami,
– o godz. 18:30 nieszpory niedzielne.
 
3. Dzisiaj w kościele na Wieczystej o godz. 16:00 odbędzie się koncert kolęd. Wystąpią: schola parafialna Nutki z Wieczystej, chór z naszej parafii Najśw. Imienia Maryi oraz parafialny chór Gaudete z Parafii MB Ostrobramskiej. Nie zabraknie również wspólnego kolędowania.
 
4. Z kalendarza liturgicznego:
– w piątek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata, i równocześnie XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce;
– w sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godzinie 15:00
w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie (w gablocie, na tablicy ogłoszeń itp.) oraz w Internecie na stronie radadialogu.diecezja.pl.
 
5. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 
6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. W kolejnym tygodniu odwiedzimy parafian wg. następującego porządku:
– w poniedziałek – 13 stycznia 2020 – bloki ul. Cieślewskiego 1, 5 i 7 oraz ul. Dobra i ul. Saperów.
– we wtorek – 14 stycznia 2020 – bloki ul. Cieślewskiego 3 oraz ul. Sokołowskiego i Piękna.
– w środę – 15 stycznia 2020 – ul. Szwoleżerów i Kanonierów, Ptasia, Partyzantów, Jaśminowa, ul. Malawskiego i bl. ul. Wieniawskiego 66.
– w czwartek – 16 stycznia 2020 – Mieszka I (od początku i od końca ul.) oraz ul. Pilotów (tylko kamienice) i ul Wysoka i bl. ul. Pilotów 22.
– w piątek – 17 stycznia 2020 – ul. Akacjowa 3, ul. Wieniawskiego (od początku i od końca ul.) i po godz. 19:00 - ul. Pilotów bl. 2A, 2B, 2C, 2D  i 4.
– sobota – 18 stycznia 2020 – ul. Pilotów bl. 71B i 81.
Kolędę rozpoczynamy w każdy dzień od godz. 16:30, a w soboty od 15:30. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła.
 
7. Centrum Calasanz działający przy naszej parafii zwraca się z prośba o odpisanie 1 procenta z podatku. Jest to istotne wsparcie naszej działalności i za wszelką życzliwość z góry dziękujemy. Ulotki są wyłożone z tyłu kościoła przy gazetach.
 
Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.