XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w duchowej łączności z ubogimi obchodząc IV Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej racji w przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierała ofiary, na rzecz potrzebujących zwłaszcza z naszej parafii.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich. Dzisiaj różaniec z wypominkami, o godz. 18:00.
O 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejna konferencja rekolekcyjna. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17:30 różaniec za zmarłych poleconych w naszym kościele w wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
— w poniedziałek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w sąsiedniej pijarskiej Parafii na Wieczystej, suma odpustowa o godz. 18:00
— we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
— w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
— w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;
— w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
— w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
— w przyszłą niedzielę — Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok liturgiczny.

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Czcigodnym Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, którzy duchowo i materialnie, systematycznie, wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Bóg zapłać!

5. Miłosiernemu Bogu polecamy ś†p. zmarłych: Janusza DYLEWSKIEGO oraz Stanisława KAPŁONA. Wieczny odpoczynek...