XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada 2020 r.

1. W związku z kolejnymi obostrzeniami bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń służb. Od soboty w naszym kościele może jednocześnie przebywać 35 osób. Jak pokazało doświadczenie ubiegłych niedziel, na wielu Mszach świętych nie było nawet tylu wiernych. Nasz Metropolita krakowski prosi, by osoby przebywające na kwarantannie lub korzystające z dyspensy od udziału w  niedzielnej i świątecznej Mszy św. z wielką nabożnością brały udział w Mszach św. transmitowanych przez radio, telewizję lub internet. Warto też czytać Pismo Święte, odmawiać Różaniec i inne modlitwy.

2. W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.

3. Dzisiaj różaniec z wypominkami, wyjątkowo o godz. 17:30. O 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończenie modlitewnej Akcji „Różaniec do granic nieba”, z aktem zawierzenia Sercu Jezusowemu i Matki Bożej, a następnie kolejna konferencja rekolekcyjna.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada Rocznica  Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– w piątek przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

5. W najbliższą środę, 11 listopada, będziemy obchodzić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny i prośmy Go o zgodę, pokój i dobro między Polakami.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18:00. Zachęcamy do wywieszenia naszych barw narodowych w oknach mieszkań.

6. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną przekazujemy komunikat następującej treści: Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

7. Codziennie o godz. 17:30 różaniec z wypominkami za zmarłych, poleconych w naszym kościele w wypominkach, które można jeszcze składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.

8. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i finansowe naszej parafii podczas pandemii. Ofiary można także wpłacać na konto podane na naszej stronie internetowej.

9. Polecamy prasę katolicką.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ś†p. Józefa DUDEK, ś†p. Alicja KOWALÓWKA, ś†p. Stanisław STRĘK i ś†p. Robert SZULC. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych. Wieczne odpoczywanie…


Niech solidarność z prześladowanymi za wiarę chrześcijanami oraz zmagającymi się z pandemią mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.