XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16:00 adoracja zakończona nabożeństwem różańcowym o godz. 18:00.
 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 1. Duszpasterstwo Akademickie i Młodzieży Pracującej zaprasza młodzież po szkole średniej na coniedzielną Eucharystię o godz. 19:00 oraz spotkanie o godz. 20:00, które ma miejsce w salce koło kancelarii.
 1. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571, które zostało wyproszone modlitwą różańcową. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane
  w niedzielę o godz. 18:00., a w dni powszednie o godz. 17:15. Dodatkowo od poniedziałku do piątku różaniec będzie odmawiany w naszym kościele o godz. 20:00, zwłaszcza dla zabieganych.
 1. Kalendarium liturgiczne:

– w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

– w czwartek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

– w piątek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

– w sobotę – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana.

 1. W czwartek, po Mszy św. o 18:oo, i koronce do Miłosierdzia Bożego zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy z możliwością spowiedzi św..
 1. Zapraszamy dzieci na Pijarskie Kółko Różańcowe w piątek o 16:45 w salce przy kancelarii.
 1. Krąg Biblijny odbywa się w piątki o godz. 19.00. Zapraszamy.
 1. W przyszłą niedzielę – ostatni w tym roku dzień fatimski. O godz. 18:00 Różaniec fatimskim
  i procesja ze świecami.
 1. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na cele programu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. Msza św. i spotkanie dla Rodzin dzieci pierwszokomunijnych z SP 64, odbędzie się w następną niedzielę o godzinie 15:00.
 1. Dzieci ze scholi zbierają dzisiaj ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu na warsztaty do Łodzi.
 1. Warto zaznajomić się z tytułami prasy katolickiej, która jest do na półkach za ławkami i w zakrystii.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Teresa SEWIŁO, + Wanda BARNAŚ, + Maria PIŁAT, + Roman DUBIELLA i + Grażyna ŁĄCKA. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…….

 

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: