XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 18:00 modlitwa różańcowa i wypominki za zmarłych, a o godz. 18:30 Nieszpory niedzielne. Po letnich spiekotach został przeglądnięte i nastrojone organy, po każdej Mszy św. p. Organista Krzysztof zademonstruje krótko ich możliwości. Zapraszamy.
 2. W liturgii Kościoła jutro w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
 3. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na seans filmu „Tajemnica o. Pio” zamówiony specjalnie dla naszej parafii, który odbędzie się w poniedziałek 9 września o godzinie 19:30 w Multikinie. Koszt 13 zł na hasło: DOBRY PASTERZ.
 4. Spotkanie rady Parafialnej odbędzie się we wtorek, 10. września o godz. 19:00.
 5. Spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania, którzy mają rozpocząć II etap przygotowania (chodzi w większości o uczniów klas ósmych), odbędzie się w najbliższą środę (11 września) o godz. 19:00 w kościele. Spotkania grup młodzieży z kl. I LO, które są na ostatnim roku przygotowania do sakramentu bierzmowania rozpoczną się po niedzieli 15 września.
 6. W czwartek 12.09.2019 r. przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ w naszej parafii, Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 9:00 i o godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił nasz współbrat o. Stefan Wojda. Zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. wszystkich naszych parafian, a szczególnie na godz. 18:00. Prosimy dzieci pierwsze komunijne w uroczystych strojach, dzieci do sypania kwiatów, służby liturgiczne, panie i panów do niesienia baldachimu i feretronów. Prosimy o liczne uczestnictwo w Komunii św.. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej uroczystości. Dlatego zachęcamy wszystkich parafian, jak i gości do skorzystania z daru odpustu zupełnego. Okazja do spowiedzi będzie, codziennie czasie każdej Mszy świętej.
 7. W Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI, 12 września który jest świętem całego Zakonu, w naszym kościele w Rzeszowie, nowicjusze: Jakub, Wojciech i Dominik złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Polecamy ich Waszej modlitewnej pamięci.
 8. W piątek,z racji 13-tego dnia miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 17:15 – różaniec pokutny, a po Mszy św., procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 9. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w najbliższy piątek (13 września) po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej. Prowadzącym będzie o. Grzegorz Osika.
 10. W najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża – 14 września w ramach inicjatywy duszpasterskiej Polska pod Krzyżem, również w naszym kościele odbędzie się „Czuwanie pod Krzyżem”. O godz. 17:15. odmówimy różaniec i będziemy się duchowo łączyć ze wszystkimi, którzy w różnych miejscach naszej Ojczyzny podejmą to duchowe dzieło modlitwy. Następnie będą: Msza Święta, Droga Krzyżowa w przyklasztornym ogrodzie, Adoracja Krzyża, Adoracja Najśw. Sakramentu. Zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Podejmijmy to wyzwanie, bo takiej przebłagalnej modlitwy potrzebna i nam i naszej Ojczyźnie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 11. Przed rokiem – 16 września 2018 roku miało miejsce, ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej – konsekracja parafialnego kościoła, przez posługę metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać pierwszą rocznicy konsekracji świątyni. Na wszystkich Mszach Świętych, będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymywane w tej sakralnej przestrzeni, i ludziom za wzajemne służenie sobie różnorakimi darami we wspólnocie Kościoła i parafii.
 12. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza w przyszła niedzielę – 15 września, na Mszę św. w intencji członków o godz. 13:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
 13. W imieniu Wspólnoty Seminaryjnej i całej Prowincji, dziękujemy za modlitwę i wszelkie gesty życzliwości, które otrzymujemy od Państwa w związku w wypadkiem i leczeniem naszego kleryka Tomasz Świtałę. Prosimy o dalszą modlitwę za Tomasza – bo jego stan zdrowia jest nadal ciężki – by przeżył i powrócił do zdrowia.
 14. Oprócz prasy katolickiej, na ławkach z tyłu kościoła, wyłożony jest nowy numer gazetki parafialnej. W nim zapowiedź odpustu, pierwszej rocznicy konsekracji kościoła, wspomnienie o śp. O. Józefie Dyrbie, korespondencja parafian z wakacji, historyczne i kronikarskie informacje z naszej wspólnoty parafialnej.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jerzy KOWALCZUK, Genowefa ŚWIST, Stanisław MUSIAŁ, Jerzy BIAŁKOWSKI, Ludwika WOJCIECHOWSKA i Helena GAŹDZIK. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: