XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dzisiaj XXII Niedziela w ciągu roku, a równocześnie pierwsza miesiąca – z tej racji w naszym kościele: – adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.; od godz. 16:00 adoracja ciągła, – wspólna adoracja o godz. 18:00.

3. Dobiegł końca czas wakacji. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na rozpoczęcie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 64., nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia, będzie o godz. 9:00.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym po wakacyjnej przerwie zaprasza, na cotygodniowe spotkania modlitewne w środy o godz. 19:00 w salce za kościołem.

5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 wraz Wieczernikiem Modlitwy będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich Lektorów, Ministrantów i Kandydatów razem z rodzicami zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca na Msze św. o godz. 18:00 i po niej na krótkie spotkanie organizacyjne w salce obok kancelarii parafialnej.

6. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych o godz. 16:30 i dla młodzieży o godz. 19:15. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania
z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej − różaniec i nabożeństwo pierwszosobotnie z Maryjnym Hufcem Różańcowym, które zakończymy modlitwą apelową.

7. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych.

8. Spotkanie rady Parafialnej odbędzie się we wtorek, 10. września w przyszłym tygodniu o godz. 19:00. Odpust parafialny ku czci Najświętszego Imienia Maryi i będziemy obchodzić 12. września.

9. Pijarski Klub Seniora czynny po wakacjach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15:00 – 17:30.

10. Zapraszamy na seans filmu „Tajemnica o. Pio” zamówiony specjalnie dla naszej parafii, który odbędzie się w poniedziałek 9 września o godzinie 19:30 w Multikinie. Koszt 13 zł na hasło: DOBRY PASTERZ. Zapisy w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę 8. września odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 6:00 wyruszy z naszej parafii autokar z pielgrzymami.

12. Serdecznie witamy w naszej Parafii naszych kapłanów, którzy będą pełnić posługę a jest to o. Stanisław Kania i o. Grzegorz Osika. Otoczmy ich życzliwością i modlitwą jak również i wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. We wtorek, swoje imieniny obchodził będzie o. Grzegorz Osika. Polecamy go Waszej modlitwie.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ śp. Józef Karkoszka. Wieczne odpoczywanie…

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz