XXI NIEDZIELA ZWYKŁA C – Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza – 25 sierpnia 2019 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA C – Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza – 25 sierpnia 2019 r.

 1. Przez uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa Kalasancjusza patrona naszej parafii zechciejmy bardziej przylgnąć sercem do Niego. Nauczyciel dzieci i młodzieży, patron chrześcijańskiego wychowania, ale i człowiek, który doświadczył w swoim życiu wielkiego cierpienia uczy nas zaufania Panu Bogu i cierpliwości w znoszeniu trudów oraz oręduje za nami w każdej sytuacji.
 2. Dzisiaj jeszcze za przyczyną św. Józefa Kalasancjusza będziemy się modlić podczas nabożeństwa o godz. 18.3o. Także w każdy wtorek, po Mszy św. o godz. 18.oo, jest nabożeństwo kalasantyńskie w intencji wychowania młodego pokolenia – zapraszamy do udziału.
 3. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry z okazji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 4. I jeszcze w bieżącym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek św. Monikę, w środę Jej syna św. Augustyna
  • w czwartek Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
 5. Kończy się czas wakacji i urlopów. Okazujmy Panu Bogu wdzięczność za umocnienie sił fizycznych i duchowy wzrost. Prośmy o błogosławieństwo na kolejny rok nauki i pracy.
 6. Od przyszłej niedzieli, 1 IX, wznawiamy odprawianie Mszy świętych o godz. 15.oo.
 7. Przed nami bowiem coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.
 8. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w przyszły poniedziałek 2 IX na Mszę św. o godz. 9.oo, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdoby-wania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
 9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedz. 8. IX. Wspólny wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.oo, koszt 15 zł. Szczegółowe informacje na plakacie, zapisy w zakrystii.
 10. Niech w dzisiejszy, odpustowy dzień Gościom i Parafianom towarzyszy szczególna opieka i błogosławieństwo św. Józefa Kalasancjusza.

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: