Schola studencko-młodzieżowa Opryszek’s Band

schola-s-m-1

Zespół Opryszek’s Band

 

SERDECZNIE zapraszamy KAŻDEGO na PRÓBY zespołu:

 

w CZWARTEK o godz. 18:30, w ciepłej i przyjaznej atmosferze… : )
odbywają się w salce przy Kolegium Ojców Pijarów (wejście od strony kancelarii parafialnej).

 

Zespół ma swojego FACEBOOKA, gdzie można zapoznać się z nagranymi utworami poznając dokładniej ich działalność.

 

Zespół Opryszek’s Band prowadzi swoją działalność przy parafii Najświętszego Imienia Maryi od trzech lat. Swoją oryginalną nazwę wywodzi od nazwiska założycielki – Jolanty Opryszek, która w marcu 2014 r. wraz z koleżankami, podjęła decyzję o założeniu zespołu promującego pieśni i piosenki religijne. Pozostała część grupy dowiedziała się o jego istnieniu od znajomych, jak również z sieci internetowej. Wszystkich połączyła miłość do Boga i radość z wychwalania Imienia Pana słowem i pieśnią, płynącą nie z ust, ale prosto z serca.
Opiekunem duchowym grupy liczącej ok. dziesięciu osób, pochodzących nie tylko z Krakowa, był o. Andrzej Lisiak, obecnie jest nim o. Łukasz Wilusz SP. Śpiewającym akompaniuje gitara, a od niedawna również skrzypce. Zespół aktywnie włącza się w życie parafii przygotowując oprawę muzyczną wieczornej Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca oraz Mszy z uwielbieniem i modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie (przeważnie raz w miesiącu w czwartek), a także podczas innych uroczystości parafialnych, jak ostatnio w czasie przyjmowania przez młodzież Sakramentu Bierzmowania.

Repertuar utworów obejmuje zarówno pieśni znane i powszechnie wykonywane, jak i te mniej rozpowszechnione. Każda jest odpowiednio dopasowana do uroczystości liturgicznej w danym tygodniu.

Kilka razy grupa występowała gościnnie w innych parafiach, łącząc wyjazdy z relaksem, poznawaniem siebie i umacnianiem przyjaźni, która coraz mocniejszą klamrą spina jej członków.  Życzymy owocnej modlitwy z naszą posługą i miłego słuchania.

 

Mała dawka twórczości zespołu:

 

Nagranie 1Nagranie 2

%d bloggers like this: