Schola dziecięca

imagesOd kilku lat przy naszej parafii działa dziecięca schola liturgiczna Anielskie Echo. Celem spotkań jest ubogacenie dziecięcych Mszy św. poprzez śpiew.
Opiekunem scholi jest o. Rafał Stenka SP wraz z wolontariuszkami.

 

Plan naszych spotkań jest następujący:

  • Czwartek, godz. 17.30 – próba scholi w salce katechetycznej (wejście od strony kancelarii parafialnej).
  • Niedziela, godz. 10.45 – próba scholi przed Mszą św. w salce katechetycznej (wejście od strony kancelarii parafialnej).
  • Niedziela, godz. 11.30 – schola animuje śpiew podczas Mszy św. dla dzieci.

 

 

Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

 

Działalność scholi nie ogranicza się oczywiście tylko do prób i uczestnictwa w niedzielnej liturgii. Organizowane jest wiele spotkań i wyjazdów, które poszerzają wiedzę i przybliżają dzieciom i młodzieży kulturę. Członkowie scholi korzystają również z koncertów w filharmonii, skierowanych specjalnie do najmłodszych słuchaczy.
W poprzednich latach dzieci miały okazję poznać kilka interesujących miejsc. Jednym z nich był klasztor i kościół zakonu dominikanów w Krakowie. Ojciec Norbert opowiadał o życiu w zgromadzeniu, zapoznał dzieci z chorałem gregoriańskim, a także przybliżył im postać świętego Jacka. Podczas innej wycieczki schola, oprowadzona przez ojca Augustyna, mogła podziwiać klasztor i sanktuarium Świętego Krzyża w Mogile. Na spotkaniach dzieci słuchały też muzyki Wojciecha Kilara czy W.A. Mozarta.
Wyjątkowym wydarzeniem była wizyta w prywatnej kaplicy arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej, w której papież Jan Paweł II przyjął święcenia kapłańskie. Dzieci mogły też stanąć przy oknie, z którego przemawiał Ojciec Święty.
Nie zabrakło również atrakcji sportowo – rekreacyjnych odbyła się wycieczka rowerowa do Tyńca. W czasie wakacji dziewczęta spędziły dwa tygodnie w Kacwinie w Pieninach na kolonii. Czas ten był okazją głównie do wypoczynku i zabawy, ale dla scholi był to też okres pracy. Specjalnie dla niej warsztaty wokalne, służące kształceniu głosu, prowadziła p. Katarzyna Młynarska.
Wieloletnim opiekunem grupy był Pan organista Piotr Zagórski oraz bracia klerycy Seminarium Zakonu Pijarów.

%d bloggers like this: