9 września 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Rozpoczynający się dzisiaj VIII Tydzień Wychowania jest dla nas szansą odkrywania źródeł Bożej mądrości oraz towarzyszenia dzieciom i młodzieży w trudzie i radości pomnażania otrzymanych od Boga talentów oraz trafnego rozpoznania swego powołania.
 2. Dzisiaj o godz. 17:30 modlitwa różańcowa i wypominki zmarłych, a godz. 18:00 zapraszamy na Akatyst ku czci NMP.
 3. W środę 12.09.2018 r. przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ w naszej parafii, Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 9:00 i o godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną.Zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. wszystkich naszych parafian, a szczególnie na godz. 18:00. Prosimy dzieci pierwsze komunijne w uroczystych strojach, dzieci do sypania kwiatów, służby liturgiczne, panie i panów do niesienia baldachimu i feretronów. Prosimy o liczne uczestnictwo w Komunii św.. Okazja do spowiedzi św. w czasie każdej Mszy św. Przygotowanie do odpustu: poniedziałek (10 IX), wtorek (11 IX) – na Msza św. godz. 18:00 –  prowadzi o. Piotr Wiśniowski SP.
 4. Zapraszamy dzieci do wspólnoty Pijarskiego Kółka Różańcowego. Spotkania odbędzie się w piątek o godzinie 16:00 w salce przy kancelarii, oraz do śpiewania w scholi dziecięcej Anielskie Echo. Próba scholi w czwartek o godzinie 17:30. Z kolei Centrum Kultury Calasanz z pakietem różnorodnych zajęć rozpocznie działalność w poniedziałek 17 września. Informacje u o. Rafała.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w sali parafialnej przy kancelarii. Dla rodziców – we wtorek, 11 września o godz. 19:00 a dla kandydatów w czwartek 13 września o 17:00.
 6. Dnia 6 października (sobota) organizujemy wyjazd dla młodzieży na Stadion Narodowy w Warszawie na wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne „Stadion Młodych”. Młodzi z Polski i świata zgromadzą się by doświadczyć spotkania z żywym Bogiem. W planie są koncerty uwielbienia, świadectwa, spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegóły i zapisy u o. Przemysława.
 7. Już w przyszła niedzielę o godz. 17:00 J.E. Arcybiskup Marek Jędraszewski dokona uroczystego poświęcenie naszej świątyni, zwane konsekracją. Dziękujmy wspólnie Bogu, że jest takie miejsce wśród nas, że mamy odnowiony kościół, w którym możemy spotykać się z Panem. Jest on pięknym wyrazem Waszej żywej wiary, wielkiego trudu, zaangażowania, poświecenia i ofiarności wielu ludzi dobrej woli, którym wyrażamy ogromną wdzięczność za wszelkie dobro. Związku z konsekracją, za tydzień w niedzielę nie będzie ostatniej Mszy św. o godz. 19:00, zaś intencja zamówiona z tej godziny zostanie odprawiona podczas Mszy św. o godz. 17:00. Na tę wyjątkową Uroczystość już dzisiaj wszystkich zapraszamy. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywać się duchowo przez triduum z tematycznymi konferencjami i tak:  – 13 IX (czwartek) o g. 18:00:  Dziękczynienie za chrzest święty, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją. – 14 IX (piątek) – Święto Podwyższenia Krzyża Św.  o g. 18:00:  Łaska Krzyża Chrystusowego – źródłem siły męczenników. – 15 IX (sobota) o g. 18:00: – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej: Maryja razem z uczniami  Dzień grup parafialnych. To duchowe przygotowanie poprowadzi ks. dr Stanisław Mieszczak sercanin a dziś za głoszone słowo Boże dziękujemy ks. Wiesławowi Pietrzykowi.
 8. W sobotę 15 września na godz. 9:00, zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne sprzątania kościoła i jego otoczenia przed uroczystością konsekracji.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Danuta Kaczmarczyk i śp. Józef Groele. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
  A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: