9 czerwca 2019 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 18:45 oraz w niedziele o godz. 18:00.
4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
5. W środę (12 VI), o godz. 18:00, ostatnia przed wakacjami Msza św. z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała. 
6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
7. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w czwartek o godz. 17:15, różaniec pokutny, a po Mszy św. nabożeństwie czerwcowym, procesja z figurą Matki B. Fatimskiej.
8. W sobotę, 15 czerwca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy  na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00, a po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym i na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
9. W sobotę 15 czerwca 2019 r. o godz. 7:00, wyjazd pielgrzymów do Częstochowy na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza w dniu 15 czerwca 2019 r., na II  Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim. Piknik rozpoczniemy o godz. 14:30, a zakończymy około 19:30.
11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
12. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Modlitwą otoczmy również naszych bliskich zmarłych, a szczególnie zmarłych w ostatnim czasie parafian: śp. Gerarda  ROSĘ, Krystynę PRZYBYŁO i Bogdana GALIKOWSKIEGO. Dobry Jezu a nasz Panie….   
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: