8 lipca 2018 – CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.
 2. Dzisiaj o godz. 18:00 modlitwa różańcowa i wypominki zmarłych, o godz. 18:30 niedzielne Nieszpory.
 3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15:00, a w dzień powszedni o godzinie 6:00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – w środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  – w piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Różaniec Fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  – w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W naszych pijarskich wspólnotach wspomnienie św. Pompiliusza Marii Pirrottiego, kapłana. Tak jak każdego 15 dnia miesiąca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 13:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, przekazywane w kancelarii i wpłacane na konto parafialne a przeznaczona na dalsze prace inwestycyjne w naszej świątyni. Zamówione zostały krzesła do prezbiterium, planowane jest także w sierpniu malowanie ścian w nawach bocznych. Niech Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi Waszą hojność, życzliwość i zrozumienie.
 6. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: