8 kwietnia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jezus, mówił do św. Faustyny:Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.
  Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Punktu Charytatywnego, który czynny jest w każda środę od 16:00 do 18:00 a wszystkim zaangażowanym w akcje charytatywne. Bóg zapłać.
 2. Dziś Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły nr 64. o godz. 15:00, a po Mszy spotkanie dla rodziców. O godz. 17:30 wypominki za zmarłych a o godz. 18:00 zapraszamy na nieszpory kończące Oktawę Wielkanocy i nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 3. Jutro 9 kwietnia, będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte jak w dzień powszedni. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.Osoby, które chcą złożyć przyrzeczenie, trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego a którzy nie mogą być w kościele w poniedziałek, mogą podpisać deklarację już dziś i złożyć do przygotowanego koszyczka. Deklaracje te będą niesione w procesji darów ofiarnych do ołtarza na Uroczystej Mszy św. w poniedziałek o godz. 18:00.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej ok. 19:00, spotkanie rady duszpasterskiej.
 5. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
 6. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w piątek o 18:30 w sali parafialnej.
 7. Dzisiaj i przez cały tydzień do metalowej skarbony można składać ofiary, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim.
 8. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 9. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: