7 października 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10.00 modlitwa w ramach Nowenny miesięcy przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę,modlić się będziemy za Ojczyznę i o Boże błogosławieństwo dla niej. A od godz. 16:00 adoracja zakończona nabożeństwem różańcowym o godz. 18:00.
 2. Zapraszamy młodzież, która pragnie rozpocząć pierwszy rok przygotowanie do sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 16:00 w salce obok kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz.
 3. Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Ustanowiona pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571, które zostało wyproszone modlitwą różańcową. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane w niedzielę o godz. 18:00., a w dni powszednie o godz. 17:15. Święty Jan Paweł II mówił „Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia”.
 4. Kalendarium liturgiczne:
  – wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  – środa – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.
  – czwartek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
  – piątek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana.
  – sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 5. W środę od godz. 18:00 w kancelarii, jest możliwość bezpłatnej porady prawnej.
 6. W najbliższą środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy należą do Kręgu Przyjaciół naszego Seminarium.
 7. W czwartek, po Mszy św. o 18:00, i koronce do Miłosierdzia Bożego zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy z możliwością spowiedzi św., zakończoną Nieszporami o godz. 20:00, a następnie na wspólnotowe rozważanie Pisma Świętego z Grupa Biblijną.
 8. W sobotę – ostatni w tym roku dzień fatimski. Procesja ze świecami wokół kościoła, po wieczornej Mszy Świętej i różańcu fatimskim.
 9. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na cele programu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. Także w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościć będziemy ks. Proboszcza Jerzego Zuberaz parafii Świętej Rodziny w Krakowie Balicach, będzie On głosił Słowo Boże i zbierał ofiary  na budowę kościoła.
 11. W dniach od 31 maja do 9 czerwca 2019 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
 12. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem Zespół charytatywny zbiera do puszek ofiary przeznaczone na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 13. Warto zaznajomić się z tytułami prasy katolickiej, która jest do na półkach za ławkami i w zakrystii. W Gościu Niedzielnym – bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: