7 kwietnia 2019 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. Ryszard Burda, zmartwychwstaniec, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz.: 8:00 i 18:00. Młodzież i dłużej pracujących zapraszamy na godz. 20:00.Małżonków i rodziców zapraszamy w poniedziałek i wtorek na naukę stanową ok. godz. 19:00. Dodatkowo w poniedziałek i we wtorek  spotkanie dla poszukujących pogłębienia więzi z Jezusem – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19:30. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Spowiedź w czasie rekolekcji, podczas wszystkich spotkań rekolekcyjnych. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji i o wzajemne zachęcanie innych do udziału.
  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja ciągła do godz. 18:00 zakończona nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Rekolekcjonisty.
  1. Dziś odprawiona zostanie Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Początek o godz. 20.30 przed Kolegiatą Świętej Anny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej diecezji.
  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę kwadrans przed Mszą św. wieczorną. Tradycyjnie w środę na Mszach św. kończących rekolekcje będzie można złożyć ofiarę na tacę, w podziękowaniu za trud głoszonych rekolekcji.
  1. Na ekrany polskich kin wszedł film „Największy dar”, który opowiada o niesamowitej mocy przebaczenia.Seans dla odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 19:30. Bilety do nabycia w kasie Multikina przy ul. Dobrego Pasterza w cenie 13 zł., na hasło „Dobry Pasterz”.
  1. W najbliższy piątek – 12 kwietnia, wszystkich zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszej Parafii po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18:30. Przejdziemy ulicami: Sadzawki, Młyńską Boczną, Bohaterów Wietnamu, Stanisława ze Skalbmierza, Malawskiego i ul. Miechowity. Z tego powodu w piątek, będzie tylko Droga Krzyżowa, przed południem o godz. 8:45.
  1. Fundacja „Uskrzydleni Wiekiem” serdecznie zaprasza wszystkich parafian, na bezpłatne badania słuchu, które odbędą się w piątek – 12 kwietnia b.r. w godz. 11:00 – 13:00. w siedzibie fundacji przy ul. Młyńskiej Bocznej 7.
  1. Pijarski Klub Seniora zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób świątecznych. Dziś i za tydzień, przy wyjściu z kościoła, możemy nabywać Caritasowe Baranki Wielkanocne i paschaliki. Także dzisiaj w ramach jałmużny wielkopostnej można składać do puszek przed kościołem ofiary na rzecz potrzebujących.
  1. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
  1. W ostatnim czasie Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Aleksandrę LECHOWICZ i Zuzannę BEDNARCZYK. Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: