6 stycznia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli)

W osobach trzech króli lub mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi wszechświata. Jezus objawił się im jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Pan Jezus dla mnie przyszedł na świat, dla mojego zbawienia.
1. Dzisiaj Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które można będzie nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii wspierając Służbę Liturgiczną Ołtarza. Niech wonny dym kadzidła wypełni nasze domy, a drzwi niech ozdobi wyznanie naszej wiary: niech Chrystus błogosławi to mieszkanie C+M+B 2018 (K+M+B 2018).
2. Dziś z racji pierwszej soboty miesiąc  po Mszy św. o godz. 15:00, zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego i nabożeństwo pierwszosobotnie.
3. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi na wspólne kolędowanie jutro, 7 stycznia o godzinie 16.00 w kościele. A potem na ciepłą herbatkę.
4. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W następnych tygodniach odwiedzimy parafian wg. następującego porządku:
 w poniedziałek – 8 stycznia – ul. Malawskiego, ul. Wieniawskiego (cała), bl. 62, 64 i 66
– we wtorek – 9 stycznia – ul. Jaśminowa, ul. Mieszka I, ul. Partyzantów i ul. Piękna,
ul. Sokołowskiego i ul. Ptasia
– w środę – 10 stycznia –       ul. Młyńska 5, 7 i 11
– w czwartek – 11 stycznia – ul. Młyńska 6, 10,12 i 14
– w piątek – 12 stycznia – ul. Młyńska 2 i 4
– w sobotę – 13 stycznia – ul. Pilotów od ronda do ul. Ułanów, ul. Wysoka, ul. Sadzawki bl. 5 i 6
        Bardzo przepraszamy mieszkańców z bloków przy ul. Pilotów 2C, 2D i 4, że w czwartek z powodu grypy jednego z ojców, odwiedziny duszpasterskie się nie odbyły. Pragniemy odwiedzić tych parafia w ramach uzupełnień w czwartek 25 stycznia 2018 r.
        Kolędę rozpoczynamy w każdy dzień od godz. 16:30, a w soboty od 15:00. Program wizyty duszpasterskiej, został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
5. Jutrzejsza  niedziela to święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: