5 sierpnia 2018 – OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10:00 modlitwa w ramach Nowenny miesięcy przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, modlić się będziemy za Ojczyznę i o Boże błogosławieństwo dla niej. Zaś o godz. 18:00 nabożeństwo Eucharystyczne.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – jutro będziemy świętować tajemnicę PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, w naszym kościele przy ul. Pijarskiej suma odpustowa o godz. 19:00. Jutro rano z Katedry Wawelskiej wyruszy Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.
  – w środę – wspomnienie św. Dominika. Przed Mszy św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, patronki Europy.
  – w piątek – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA.
  – w sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 3. We środę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. W sierpniu miały miejsce ważne wydarzenia historyczne związane z walką o niepodległość, między innymi cud nad Wisłą i Powstanie Warszawskie. Dlatego też zrodziła się idea, aby przez 100 dni trwania w trzeźwości upamiętnić 100-lecie niepodległości Polski. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tego zobowiązania.
 4. Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej z racji odpustu Wniebowzięcia NMP w niedzielę 19 sierpnia. Wyjazd sprzed kościoła godz. 6:30. Koszt 15 zł. Informacje i zapisy w zakrystii.
 5. Za ławkami pod chórem i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do jej nabywania i czytania. Jest też do nabycia dwumiesięcznik Żywe Słowo w podwyższonej cenie.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: