OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE z 4 lutego 2018 – PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja, a po Mszy świętej od godzinie 16:00 adoracja ciągła zakończona nabożeństwem eucharystycznym godzinie 18:00. Po Mszy Św. Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary dla potrzebujących z naszej parafii.
  2. W tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny oraz beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Ksiądz Arcybiskup prosi nas, abyśmy przeżyli w naszych parafiach jubileuszową nowennę. Modlitwa za dar wolnej Ojczyzny, oraz prośba o błogosławieństwo Boże dla niej niech nam towarzyszy w tym roku. W naszym kościele będziemy ją przeżywać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 10:00 i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – od lutego do października.
  3. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W przeddzień w sobotę 10 lutego, zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 10:00, połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi od godz. 9:30. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Po zakończeniu Mszy Św. panie z zespołu charytatywnego zapraszają chorych na wspólne spotkanie w sali katechetycznej.
  5. W dniach od 4 do 6 maja 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu i Lichenia. Informacje i zapisy w zakrystii.
  6. Serdecznie zapraszamy parafian na PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ DO WŁOCH ZA 70 LAT ISTNIENIA PARAFII ORAZ KONSEKRACJĘ NASZEGO KOŚCIOŁA. Będziemy pielgrzymować szlakiem Sanktuariów Maryjnych oraz śladami św. Józefa Kalasancjusza. Termin pielgrzymki:22 – 29 września. Dla zachowania korzystnej ceny, zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 50 EURO, do końca lutego u Ojców: Rafała i Przemysława.
  7. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.
  8. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności śp. Aniela Cieluch, Julian Biernat i Paweł Hyży. Polećmy ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: