31 grudnia 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 18:00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– w pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, wraz ze Wspólnotą „Wieczernik modlitwy” – o nowe i święte powołania kapłańskie
i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 i wspólnej modlitwy.
– w piątek dodatkowe Msze święte: dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30; dla szkół ponadgimnazjalnych o godz. 19:15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Chorych, którzy w tym dniu pragną przyjąć Komunię św. prosimy zgłaszać w zakrystii.
– a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. o godz. 15:00 a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego i nabożeństwo pierwszosobotnie.
5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli.
6. Rozpoczęliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi
z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. To również okazja do bliższego poznania się duszpasterzy z parafianami.
W kolejnym tygodniu odwiedzimy parafian:
– wtorek – 2 stycznia 2018 – ul. Bohaterów Wietnamu 4, ul. Miechowity 10 i 21, ul. Stanisława ze Skalbmierza 10,        
– środa – 3 stycznia –        ul. Bohaterów Wietnamu 3 i 5; ul. Brogi bl. 26 i domy ul. Brogi; ul. Stanisława ze Skalbmierza 12,
– czwartek – 4 stycznia – ul. Brogi bl. 40; ul. Pilotów 2A, 2B, 2C, 2D i 4; ul. Dobra i Saperów; ul. Kanonierów i ul. Szwoleżerów.
Odwiedziny naszych parafian rozpoczynamy w każdy dzień od godz. 16:30, a w soboty od 15:00. Program kolędy został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest najnowsza gazetka parafialna, którą można nabyć razem z prasą katolicką z tyłu kościoła.
9. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom
i jubilatom w nadchodzących dniach.
 
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: