30 czerwca 2019 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś: o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych; o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18:00, zakończone procesją Eucharystyczną.
2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– w środę (3.VII.) święto św. Tomasza, apostoła.
– w czwartek (4.VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
– w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek wraz ze Wspólnotą Wieczernika Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. W czasie wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. z racji pierwszego piątku miesiącaOkazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a  Msze św. będą o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę, po wieczornej Mszy Świętej − różaniec i nabożeństwo pierwszosobotnie z Maryjnym Hufcem Różańcowym, które zakończymy modlitwą apelową.
4. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich mężczyzn na walkę duchową w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Męski Różaniec, odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 9:00 w kościele oo. Jezuitów na Małym Rynku w Krakowie. Po Eucharystii przejdzie uroczysta procesja wokół Rynku Głównego na Plac Mariacki, gdzie publicznie odmówimy różaniec.
5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (LIPIEC I SIERPIEŃ) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godz. 15:00, a w dni powszednie o godz. 6:00. Od poniedziałku do soboty Mszę św. będą o godzinie: 7:00; 8:00 i 18:00.
6.  Pragniemy poinformować, że zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego RTV i AGD w ramach pomocy dla misjonarzy odbędzie się przy naszej parafii dnia 17 lipca /środa/ do godz. 16:00. Szczegóły na plakacie lub małych ulotkach na półce z prasa.  Można już przygotowywać się, chociaż  zużyty sprzęt można będzie składować dopiero 16 lipca od rana.
7. Wszystkim gościom i parafianom życzymy szczęśliwego, wakacyjnego tygodnia.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: