29 kwietnia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj w naszym kościele: o godz. 16:00 – spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem dzieci;
  o godz. 17:00 – zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17:30 – różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i o godz. 18:00 – nieszpory niedzielne
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W ramach przygotowania, także w katedrze wawelskiej, przy grobie św. Stanisława, odprawiana będzie tradycyjna Nowenna. W bieżącym roku do udziału w Nowennie na Wawelu, jutro w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 17:30 została zaproszona nasza parafia z racji przeżywanej w ubiegłym roku wizytacji biskupiej. Prosimy o liczny udział wiernych jak również delegacji ze sztandarami.
 3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:00.
 5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione w porządku niedzielnym.W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne .
 7. Nasz Arcybiskup Metropolita Krakowski serdecznie zaprasza Was, Drodzy Bracia i Siostry, Mieszkańcy królewskiego Miasta Krakowa, do Katedry Wawelskiej na Mszę św., którą w dniu 3 maja o godz. 10:00 będzie sprawował w intencji Ojczyzny.
 8. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  – w piątek święto Świętego Floriana, patrona naszego miasta, dodatkowe Msze święte: dla dzieci o godz. 16:30; dla młodzieży o godz. 19:15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami świętymi. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udamy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9:00.
  – I sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego, nabożeństwo pierwszo-sobotnie, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 9. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
 10. W najbliższy piątek o godz. 5:00 rano sprzed kościoła wyjeżdża autokarowa pielgrzymka doSupraśla, Sokółki, Gietrzwałdu i Lichenia.
 11. Zapraszamy Rodziny z dziećmi na wyjazd do Pasierbca organizowany przez Kółko Różańcowe Dzieci przy naszej parafii, w sobotę 5 maja. Informacje u o. Rafała.
 12. W minionym tygodniu ukończone zostały prace przy glorii wokół tabernakulum. Są to elementy wystroju naszego kościoła do jego konsekracji, która ma być we wrześniu. O przygotowaniu do tego wydarzenia można się dowiedzieć z artykułów w gazetce parafialnej. Jej nowy numer znajduje się na półkach z prasą katolicką której nabywanie polecamy.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: