29.07.2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w naszym kościele różaniec z wypominkami Zmarłych o godz. 18.00, a o godz. 18.30 niedzielne Nieszpory; katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci o godz. 16.00. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00.
 2. W najbliższym tygodniu:
  – We wtorek (31 VII) – wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów, twórcy popularnych rekolekcji według metody „ćwiczeń duchowych”.
  – W środę (1 VIII) – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia redemptorystów.
  W czwartek (2 VIII) w kościołach parafialnych można uzyskać odpust „Porcjunkuli”.
  (Odpust wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga…” oraz przyjmie Komunię Św. i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, a nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.)
  – Także w czwartek, jako pierwszy miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele modlitwa z wspólnotą Wieczernik w intencji kapłanów i o nowe powołania.
  – W piątek – pierwszy miesiąca – Msze św. ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Przed nimi, odpowiednio wcześnie, okazja do spowiedzi św. Do chorych, z posługą sakramentalną udamy się zgodnie z indywidualnymi ustaleniami – niektórzy kapłani przebywają na wakacjach.
  – W sobotę (4 VIII) w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianeya, kapłana, patrona proboszczów. Pierwszosobotnie Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Zbliża się termin 38. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę; rozpoczyna się ona 6 VIII, kończy 11. Zachęcamy do udziału w pijarskiej grupie „14”, której przewodnikiem jest o. Dawid Borkowski z parafii na Wieczystej. Zapisywać się można do niej drogą elektroniczną (www.ppk2.pl) lub osobiście w biurze zapisów przy ul. św. Anny 11 w Krakowie.
 4. Członków Różańcowego Hufca Maryjnego zapraszamy na prezentację filmu „Fatima – ostatnia tajemnica” w przyszłą niedzielę 5 sierpnia o godz.16.00 w sali katechetycznej.
 5. Parafianom i Gościom mającym wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim Bożego błogosławieństwa.
A + M+ P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: