28 stycznia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
2. Dzisiaj w naszym kościele:
– spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych po Mszy św. o godz. 15:00 w kościele.
– o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych
– o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:30 nieszpory niedzielne
3. Po dłuższej przerwie wracają spotkania do bierzmowania:  dla klas 7 SP w poniedziałki i w piątki, dla klas III GIM we wtorki i czwartki o stałych godzinach jak poprzednio.
4. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz.  6:00; 7:00; 8:00; 9:00; 16:30, 18:00 i 19:15. O godz. 17:15 będzie odmawiany różaniec
w intencji powołań i powołanych. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
5. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Wspólnota Wieczernik modlitwy zaprasza w czwartek na Mszę św. wieczorną i na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich. Także w czwartek do godz. 20:00, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością Spowiedzi Świętej, zakończona nieszporami.
– w piątek dodatkowe Msze święte: dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30; dla szkół ponadgimnazjalnych o godz. 19:15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Chorych, którzy w tym dniu pragną przyjąć Komunię św. prosimy zgłaszać w zakrystii.
– I sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego, nabożeństwo pierwszosobotnie, Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
8. W dniach 26 czerwca – 4 lipca 2018 r organizujemy pielgrzymkę po Chorwacji i do Medjugorie. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
9. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. A naszych zmarłych a zwłaszcza : Felicję Chrobak, Marię Kwoka, Tomasza Augustyna i Stanisława Handerek,  którzy odeszli w ostatnim czasie z nasze parafialnej wspólnoty,  polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: