27 stycznia 2019 – TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Łączymy się duchowo z uczestnikami kończących się XXXIV Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 3. Dzisiaj w naszym kościele:
  – o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych
  – o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych
  – o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
  – o godz. 18:30 nieszpory niedzielne
 1. Jutro i we wtorek odwiedzimy parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Jeśli ktoś jeszcze pragnie zaprosić kapłana do swego domu, prosimy o zostawieni informacji w zakrystii.
 2. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez grupy młodzieżowe naszej parafii w czwartek 31 stycznia od godz. 19:00 do 20:00. Śpiew prowadzi parafialny Zespół YESTEM. W trakcie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Na adorację szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Spotkania do bierzmowania, rozpoczną się w przyszłym tygodniu.
 1. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  – w piątek dodatkowe Msze święte: dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30; dla szkół ponadgimnazjalnych o godz. 19:15.
  Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św.
  Przed południem, odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych.
  Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego, nabożeństwo pierwszosobotnie, Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
 1. Także w sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz.6:00; 7:00; 8:00; 9:00; 16:30 i 18:00. Tego dnia, na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. O godz. 17:15 będzie odmawiany różaniec w intencji powołań i powołanych. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Bezpłatny dodatek, płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga.
 2. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. A naszych zmarłych a zwłaszcza: śp. Stefanię Andrzejczak, Janinę Zientarską, Łucję Bielską i Józefa Gądka, którzy odeszli w ostatnim czasie z nasze parafialnej wspólnoty,polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: