24 XII 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 15:00 będzie sprawowana Msza Święta
w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.
3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.
4. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24:00. Uroczyste zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Pasterką o godz. 23:40. Podczas Pasterki nie będziemy  spowiadać. Dnia 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:00 rano. Taca z pasterki przeznaczona jest na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek. Osoby które przyjmą komunię św. podczas Pasterki mogą drugi raz przyjąć Chrystusa podczas Mszy św. w Boże Narodzenie. W drugi dzień Świąt, Msze święte będą wg. porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na działalność Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Sakrament chrztu świętego dzieci, zostanie udzielony: w Boże Narodzenie na dodatkowej Mszy św. o godz. 14:00 a w Święto św. Szczepana o godz. 13:00.
5. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy zaraz po Świętach, i tak:
– w środę – 27 XII 2017 – bloki ul. Miechowity 5 i ul. Lublańska 22 i 24.
– w czwartek – 28 XII 2017 – bloki ul. Miechowity 3, 7, 8 i 9.
– w piątek – 29 grudnia 2017 – bloki ul. Miechowity 13, 15, 15A, 17 i 17A.
i po Nowym Roku
– we wtorek – 2 I 2018 – bloki ul. Miechowity 10 i 21., ul. Stanisława
ze Skalbmierza 10 i ul. Bohaterów Wietnamu 4.
Odwiedziny naszych parafian rozpoczynamy w każdy dzień od godz. 16:30.
6. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii.
7. Na półkach z prasą katolicką jest nowy numer gazetki parafialnej, a w nim informacje o czekającej nas konsekracji naszego kościoła (16 IX 2018), o kolędzie, inne  aktualne sprawy i kronika parafii. Zachęcamy do czytania. Jest także świąteczna prasa katolicka w zmienionych cenach.
8. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo
po każdej Mszy Świętej.
9. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
 
10. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: