24 czerwca 2018 – NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś: o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych; o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18:30.
3. Jutro w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie Rady Parafialnej.
4. W środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy
5. W czwartek jak każdego 28 dnia miesiąca w naszym kościele modlimy się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla. Przed Mszy świętej wieczorną o godz. 17:15 będziemy się modlić w intencji rodzin i narzeczonych.
6. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 6:00, 7:00, 8:00 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (LIPIEC I SIERPIEŃ) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15:00, a w dni powszednie o godzinie 6:00.
8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii MB Ostrobramskiej zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 7 lipca 2018 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
9. Pijarski Klub Seniora w czasie wakacji będzie czynny w poniedziałki w godz. 15:00 – 17:30.
 10. Na półkach z prasą katolicką jest nowy numer gazetki parafialnej. W nim informacje z życia wspólnoty parafialnej, program przygotowania do obchodów jubileuszu 70-lecia parafii i konsekracji kościoła, lektura na czas wakacji i urlopów. Jest też do nabycia Żywe Słowo na miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.
11. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się
o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
12. Solenizantów a szczególnie o. Jana Taffa i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela. Modlitwą otoczmy również naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza zmarłych w ostatnim czasie parafian: ś.p. Bogdana Piszczka, Jerzego Ziętarę, Macieja Wróbla oraz zmarłych, których pogrzeb odbędzie się we wtorek: Wiktora Banata i Krystynę Liszka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: