22 kwietnia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Dziś w naszym kościele:
  – o godz. 18:00 różaniec i modlitwy za zmarłych
  – o godz. 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
 3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,głównego patrona Polski,modlimy się za naszą Ojczyznę.
 4. We wtorek 24 kwietnia, we wspomnienie św. Jerzego, męczennika, na Mszy Świętej o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu będzie ks. bp. Damian Muskus. Obejmijmy młodzież przystępującą do bierzmowania naszą modlitwą.
 5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 6. W sobotę 28 kwietnia będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Uroczysta Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, pod przewodnictwem ks. kard. Angelo Amato, z udziałem Episkopatu Polski, rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie transmitowana przez I program TVP.
 7. Rocznica l Komunii św. dzieci ze SP 64 w niedzielę 13 maja o godz. 10:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz u o. Łukasza.
 8. Zapraszamy dzieci w wieku SP na Wakacje z Bogiem, które odbędą sie w Ostrowie nad morzem w terminie 25 czerwca – 4 lipca. Informacje u o. Rafała.
 9. W dniach 4-6 maja organizowana jest pielgrzymka do Supraśla, Sokółki, Gietrzwałdu i Lichenia. Koszt 230 zł. Są jeszcze dwa wolne miejsca w autokarze. Wyjazd w piątek 4 maja o godz. 5:00 sprzed kościoła.
 10. Szczególnej opiece Jezusa – Dobrego Pasterza polecajmy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Jutro swoje imieniny obchodzi o. Proboszcz a w środę jest dzień imienin naszego Metropolity – abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego jego pasterską posługę polecajmy Bogu, wypraszając potrzebne łaski także dla o. Marka Kudacha, rektor pijarskiego seminarium.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: