22.07.2018 – XVI Niedziela zwykła – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W naszym kościele dzisiaj o godz. 18.00 będzie różaniec z wypominkami Zmarłych, a o godz. 18.30 niedzielne Nieszpory.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIX Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, którego wspomnienie liturgiczne obchodzimy w najbliższą środę. Jest to okazja do modlitwy za wszystkich użytkowników dróg a więc kierowców i pieszych, i do przemyślenia zagadnień: obowiązku zachowywania przepisów drogowych, etycznego kierowania pojazdami i moralnej odpowiedzialności wynikającej z przestrzegania Piątego i Siódmego Przykazania Dekalogu: „Nie będziesz zabijał” i „Nie będziesz kradł”.
  Tradycyjnie, Krajowe Duszpasterstwo Kierowców w Polsce MIVA, poleca „akcję św. Krzysztofa”: w podziękowaniu za szczęśliwą jazdę ofiarowanie 1 gr za 1 km na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Dar ten można będzie złożyć podczas poświęcenia pojazdów w środę po Mszach św. które będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – jutro (23 VII) św. Brygidę, zakonnicę i patronkę Europy
  – we wtorek (24 VII) św. Kingę, dziewicę
  – w środę (25 VII) św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa.
  – w czwartek (26 VII) świętych Annę i Joachima – rodziców Najśw. Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności wobec rodziców i dziadków za wszystko co od nich otrzymaliśmy.
 4. W ramach obchodów 50-lecia ogłoszenia encykliki Humanae vitae bł. Pawła VI odbędzie się  Piknik Rodzinny pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Na piknik – wspólną zabawę i konkurs dla rodzin w najbliższą środę (25 VII) w godz. 17.00 – 20.00 zaprasza organizator: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Krakowskiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w przykościelnej gablocie.
 5. W związku ze zbliżającą się 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Rada Dzielnicy Prądnik Czerwony zaprasza na „Spacer Pamięci szlakiem Powstańców Warszawskich pochowanych na cmentarzu Batowickim”, który odbędzie w niedzielę 29 lipca o godz. 15:00. Zbiórka uczestników przy bramie cmentarza Batowickiego od strony ul. Reduta.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: