21 stycznia 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszym mieście.
  1. Dzisiaj w naszym kościele:
– Pijarski Klub Seniora zaprasza na Mszę św. o godz. 13:00, podczas której będzie śpiewał chór „Albertinum” z Krakowa. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd.
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:30 Nieszpory niedzielne z modlitwą  o jedność chrześcijan
  1. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  1. Serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku kalendarzowym Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w najbliższy czwartek 25 stycznia o godz. 18:00, modlitwie przewodniczy o. Łukasz Wilusz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, a śpiew prowadzi młodzieżowy zespół Opryszek’s Bend. W trakcie adoracji jest możliwość skorzystania ze specjalnej modlitwy wstawienniczej.
  2. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  1. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Dziękujemy za serdeczne przyjmowanie nas w domach podczas kolędy. Można zgłosić w zakrystii rodziny, które z różnych przyczyn nie zostały odwiedzone przez kapłana, a pragną Bożego błogosławieństwa wynikającego z poświęcenia domu.
W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:
– w poniedziałek – 22 stycznia – ul. Cieślewskiego 15 i 17
– we wtorek – 23 stycznia – ul. Młyńska Boczna 3, 5 i 7
– w środę – 24 stycznia – ul. Dzielskiego 4, 6, 6A, 6C, 8, 8A, 10,12 i 14
– w czwartek – 25 stycznia – ul. Pilotów 2C, 2D i 4 oraz wizyta na zgłoszenie
Odwiedziny naszych parafian rozpoczynamy w każdy dzień od godz. 16:30. Program kolędy został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
  1. Spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych w niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 15:00 w kościele.
  1. W dniach 26 czerwca – 4 lipca 2018 r organizujemy pielgrzymkę po Chorwacji i do Medjugorie. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: