2 września 2018 – DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj XXII Niedziela w ciągu roku, a równocześnie pierwsza miesiąca – z tej racji w naszym kościele:
  – adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.; od godz. 16:00 adoracja ciągła,
  – po Mszy św. o 10:00 modlitwa w ramach Nowenny miesięcy przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – modlitwa za Ojczyznę i o Boże błogosławieństwo dla niej,
  – wspólna adoracja o godz. 18:00.
 2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 64., nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym razem z o. Łukaszem powakacyjnej przerwie zaprasza, na cotygodniowe spotkania modlitewne w środy o godz. 19:00 w salce za kościołem.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 wraz Wieczernikiem Modlitwy będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich Lektorów, Ministrantów i Kandydatów razem z rodzicami zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca na Msze św. o godz. 18:00 i po niej na krótkie spotkanie organizacyjne w salce obok kancelarii parafialnej.
 5. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30 i dla młodzieży o godz. 19:15. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
 6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
 7. Pijarski Klub Seniora czynny po wakacjach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15:00 – 17:30.
 8. Przed nami wyjątkowy czas, czas szczególnej łaski – w niedzielę 16 września 2018 r. o godz. 17:00. – najważniejszy akt liturgiczny w życiu parafii – konsekracja kościoła, czyli uroczyste jego poświęcenie. W tym dniu nie będzie ostatniej Mszy św. o godz. 19:00, zaś intencja zamówiona z tej godziny zostanie odprawiona podczas Mszy św. o godz. 17:00. To wielkie wydarzenie w naszej parafii będzie poprzedzone triduum formacyjno-modlitewnym. Program naszego przygotowania zamieszczony jest na plakatach.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Celina Żmuda, + Krzysztofa Gromczyńska i + Tadeusz Sajbor. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: