17 XII 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Dzisiaj o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:30 Nowenna do Dzieciątka Jezus.

2. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych na Roraty,  odprawiane w naszym kościele dla dorosłych o godz. 6:00 rano w dzień powszedni, po Mszy św. nowenna do Dzieciątka Jezus. Dzieci zapraszamy na Roraty o godz. 7:00, po Mszy w świetlicy słodki poczęstunek.

3. Z przedświąteczną wizytą u chorych, tych, których nie odwiedzamy z posługą sakramentalną, w I-sze piątki miesiąca, pójdziemy w sobotę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. W nadchodzącym tygodniu spowiadamy na każdej Mszy świętej. W sobotę 23 grudnia spowiedź od 6:00 do 9:00 i od 17:00 do 19:00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 19:00. Niech ten dzień będzie przeżyty przez nas w duchu wiary. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy lekturą Pisma św., następnie wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19:00..

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość  posiłków oraz powstrzymać się od pokarmów mięsnych w tym dniu.

7. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24:00. Uroczyste zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jesus przed Pasterką o godz. 23:40. Podczas Pasterki nie spowiadamy. Dnia 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:00 rano. Taca z pasterki przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek. Osoby które przyjmą komunię św. podczas Pasterki mogą drugi raz przyjąć Chrystusa podczas Mszy św. w Boże Narodzenie.

8. Poświęcone w naszej świątyni opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Opłatki są wyrazem łączności i jedności z naszym kościołem i jego ołtarzem, na którym sprawowana jest codziennie Najświętsza Ofiara.

9. W naszej archidiecezji krakowskiej trwa akcja „Gość w dom, Bóg w dom”. Jej celem jest przygotowanie do tego, by do stołu wigilijnego zaprosić osoby, które nie mają z kim spędzić świąt Bożego Narodzenia.  Akcja jest kontynuacją obchodów Światowego Dnia Ubogich w Krakowie. Aby dołączyć do akcji, wystarczy zabrać z kościoła z ławki pod chórem specjalnie przygotowane zaproszenie, wypełnić je wpisując swój adres i wręczyć swojemu gościowi. – Każdy może przyjąć każdego.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Dominik DUDEK, Ryszard LEŻAŃSKI i Halina GÓRECKA. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: